Poradnik fryzjerski

Jak uzyskać pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w salonie pielęgnacji paznokci?

Założenie własnego biznesu związanego z paznokciami od podstaw nie jest łatwe - muszą Państwo ustalić, kto będzie Państwa potencjalnym klientem, jaki będzie model biznesowy (to znaczy: czy będą Państwo samodzielnym specjalistą czy specjalistą w salonie) i jaka będzie Państwa lokalizacja. I nie obejmuje to zakupu sprzętu i produktów, inwestowania w działania marketingowe i tak dalej, głównie dlatego, że musisz zacząć od małego - z licencją na prowadzenie działalności gospodarczej. To prawda - to, że ukończyłeś kurs technika paznokci nie oznacza, że możesz po prostu zająć się leczeniem klientów i zarabianiem pieniędzy!

Ale zanim zaczniesz...

Nie będzie stres i czasy, w których zaczniesz żałować, że kiedykolwiek podniósł butelkę lakieru do paznokci w pierwszej kolejności - ale nie pozwól, aby to powstrzymać! Masz swój dyplom VTCT poziom 3 i ciężko na niego pracowałeś, teraz nadszedł czas, aby kontynuować! Pamiętaj, że aby móc wykonywać podstawowe zabiegi pedicure i manicure, musisz posiadać licencję na prowadzenie działalności. Zaleca się, aby skontaktować się z lokalnym urzędem, aby dowiedzieć się, ile to będzie kosztować.

Jaka licencja na prowadzenie działalności w salonie pielęgnacji paznokci będzie mi potrzebna?

Liczba licencji biznesowych, których posiadanie jest wymagane zależy od tego, czym chcesz się zajmować. Jeśli chodzi o salony pielęgnacji paznokci, wymagane jest uzyskanie licencji na masaże oraz licencji na specjalne pomieszczenia, które oprócz manicure i pedicure pozwalają na oferowanie usług piercingu, specjalnych zabiegów, takich jak chiropria, masaże, zabiegi kosmetyczne oraz takie, które wykorzystują lasery lub lampy pulsacyjne. Inne, mniej powszechne licencje obejmują możliwość odtwarzania muzyki w lokalu, przetwarzanie danych osobowych pracowników i klientów, reklamę poprzez tablicę ogłoszeń oraz korzystanie z systemów telewizji przemysłowej.

Większość właścicieli salonów zazwyczaj kończy się płacąc za garść licencji, oto niektóre z bardziej powszechnych:

  • Licencja na masaż i specjalne zabiegi (Anglia i Walia)
  • Licencje na odtwarzanie muzyki w tle (cała Wielka Brytania)
  • Powiadomienie o przetwarzaniu danych osobowych (powiadom Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO), jeśli Twoja organizacja przetwarza dane osobowe w sposób zautomatyzowany).
  • Masaż i specjalne zabiegi, rejestracja terapeutów (Anglia i Walia)

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie można uzyskać licencję biznesową dla salonu pielęgnacji paznokci i które z nich są wymagane do legalnego prowadzenia działalności, odwiedź stronę gov.uk i wypróbuj wyszukiwarkę licencji.

Dodatki, które należy wziąć pod uwagę

Teraz, gdy posiadasz już wymaganą licencję na prowadzenie salonu pielęgnacji paznokci, jesteś prawie gotowy do otwarcia drzwi swojego salonu! Zanim jednak to zrobisz, musisz wziąć pod uwagę inne wydatki - a mianowicie plany ubezpieczeniowe, meble do salonu pielęgnacji paznokci, pensje dla pracowników, wyposażenie, koszty przebudowy i niezawodny system salonu. Jeśli chodzi o znalezienie wyposażenia i mebli, warto rozważyć zakup w sklepie lub z drugiej ręki. Jeśli chodzi o plany ubezpieczeniowe, należy poszukać w Internecie renomowanych agencji ubezpieczeniowych w Twojej okolicy. A kiedy szukasz oprogramowania dla salonu pielęgnacji paznokci, wybierz niezawodne rozwiązanie. Versum jest idealne zarówno dla salonów pielęgnacji paznokci, które dopiero rozpoczynają swoją działalność jak i dla tych, które działają już od lat. Uzyskanie licencji na prowadzenie działalności to tylko pierwszy krok do tego, aby Twój salon paznokci zaczął działać!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Spis treści

  • Ale zanim zaczniesz...
  • Jakiej licencji na prowadzenie działalności w salonie pielęgnacji paznokci będę potrzebować?
  • Dodatki, które musisz wziąć pod uwagę
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.