Poradnik fryzjerski

Lista sprzętu do estetyki i najlepsze miejsca, w których można go dostać

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Lista materiałów do estetyki i najlepsze ...

Jeśli starasz się poprawić jakość usług oferowanych w swoim centrum estetycznym lub chcesz wiedzieć, jaki jest materiał do estetyki, musisz sprawdzić ten artykuł. Stworzyliśmy tutaj listę podstawowych produktów w oparciu o najczęstsze zabiegi oferowane w klinikach estetycznych. Pamiętaj, że w zależności od Twojej klienteli ta lista może się zmieniać, to tylko wstępny przewodnik.

Materiały rozdzielimy na dwie główne grupy, pierwsza grupa będzie obejmowała wszystko co związane z materiałami do estetyki twarzy, druga wszystko co związane z materiałami do estetyki ciała.

Produkty do estetyki twarzy

1. Środki do czyszczenia twarzy

Środki oczyszczające to produkty, których używamy do usunięcia normalnie nagromadzonego brudu i olejków, makijażu, filtrów przeciwsłonecznych, zanieczyszczeń i martwych komórek skóry. Ich główną funkcją jest oczyszczanie naszej skóry bez usuwania jej wierzchniej warstwy.

2. Eksfoliatory

Złuszczanie to proces fizycznego lub chemicznego usuwania martwych komórek skóry z zewnętrznej warstwy skóry, co pozwala skórze prawidłowo oddychać, proces, który może pomóc w warunkach takich jak zatkane pory, wrastające włoski i trądzik.

3. Kremy nawilżające

Krem nawilżający to preparat kosmetyczny służący do ochrony, nawilżania i natłuszczania skóry. Funkcje te są normalnie pełnione przez sebum produkowane przez zdrową skórę.

4. Serum

Serum może pomóc na konkretne problemy skór ne, takie jak na przykład zmarszczki, trądzik, zaczerwienienia czy suchość.

5. Maseczki do twarzy

Korzyści płynące z maski do twarzy zależą od zawartych w nich składników. Maski mogą zapewniać wyższe stężenie składników , aby uzupełnić, nawilżyć i zrównoważyć skórę. Na przykład maski zawierające kwas hialuronowy mają dodatkową korzyść z wciągania wilgoci do głębokich warstw skóry, podczas gdy maska z glinką może pomóc w napięciu i wyjaśnieniu skóry.

6. Botox

Botox tymczasowo zmniejsza aktywność mięśniową, która powoduje powstawanie zmarszczek, kurzych łapek i linii czoła, pomagając im się wygładzić lub zniknąć.

Botox jest neurotoksyną. Substancje te skierowane są do układu nerwowego, zakłócając procesy sygnalizacji nerwowej, które stymulują skurcz mięśni. W ten sposób lek powoduje czasowe porażenie mięśni.

W niektórych krajach konieczne jest uzyskanie licencji na stosowanie Botoxu w klinice urody lub może on być stosowany tylko przez personel medyczny.

7. Wypełniacze skórne (dermal fillers)

Wypełniacze skórne pomagają nadać twarzy gładszy i bardziej młodzieńczy wygląd. Mogą być biokompatybilne lub syntetyczne i są sprzedawane samodzielnie lub w połączeniu.

7.1 Wypełniacze biokompatybilne

Wypełniacze biokompatybilne są bezpieczne i ulegają resorpcji. Jednak okres ich działania jest ograniczony, zwykle wynosi około 6 miesięcy.

 • Kolagen: Implanty kolagenowe przygotowywane są z trzech źródeł: bydlęcego, ludzkiego lub autologicznego. Synteza kolagenu może być również zwiększona poprzez stymulację fibroblastów lub wstrzyknięcie hodowanych komórek.
 • Preparaty bydlęce: Wymagana jest dawka testowa, ponieważ około 3% pacjentów wykazuje wrażliwość, a kolejny 1% rozwinie wrażliwość w trakcie leczenia. U większości pacjentów ulegnie ona całkowitemu wchłonięciu w ciągu 3 do 6 miesięcy.
 • Preparaty ludzkie: Jest to preparat z ludzkiego kolagenu, włókien elastycznych i innych składników skóry właściwej pochodzących od wybranych dawców. Nie są wymagane testy skórne przed zabiegiem, a efekty utrzymują się od 3 do 12 miesięcy.
 • Preparaty autologiczne: Wymaga pobrania własnej skóry, tkanki tłuszczowej lub osocza pacjenta, które jest przetwarzane na zawiesinę kolagenową do wstrzyknięcia i wymaga 2-3 zabiegów w ciągu 3 miesięcy. Zapewnia większą niż 75% korekcję przez ponad rok.
 • Fibroblasty do wstrzykiwania: Fibroblasty to komórki, które produkują kolagen i elastynę w organizmie człowieka, fibroblasty mogą być hodowane z małej biopsji skóry. Umieszcza się je w zastrzyku, który stosuje się bezpośrednio na twarz, gdzie występują zmarszczki lub drobne linie. Stopniowa poprawa następuje w ciągu 6 miesięcy, a powtarzane zastrzyki mogą być przygotowane w zależności od potrzeb z oryginalnej biopsji.
 • Kwas polimlekowy: Kwas polimlekowy stymuluje produkcję fibroblastów. Efekt trwa 4-6 tygodni, ale może utrzymywać się 12-18 miesięcy.
 • Kwas hialuronowy: Preparaty kwasu hialuronowego (hialuronianu) otrzymywane są na drodze syntezy bakteryjnej lub ze źródła ptasiego. Jest biomolekułą obecną w organizmach żywych. W dziedzinie kosmetycznej stosowany jest jako środek nawilżający oraz w zabiegach przeciwzmarszczkowych i przeciwstarzeniowych. Utrzymują się one od 6 do 9 miesięcy i choć są dobrze tolerowane, to w 1% przypadków występują działania niepożądane.

7.2 Syntetyczne trwałe wypełniacze skórne (niezalecane)

Syntetyczne wypełniacze są trwałe, ale wiążą się z odrzuceniem, migracją i tworzeniem ziarniniaków. W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanej usunięcie jest prawie niemożliwe. W obecnej praktyce istnieje niewiele wskazań do wstrzykiwania wypełniaczy syntetycznych w linie ekspresyjne, zostały one uwzględnione jedynie w celach referencyjnych, a nie jako zalecenie.

 • Metakrylan metylu: Metakrylan metylu jest od wielu lat stosowany jako cement kostny w chirurgii wymiany stawów. Jednakże na skórze może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk i zakażenie.
 • Żel poliakrylamidowy: Żel poliakrylamidowy jest stosowany samodzielnie lub w połączeniu z mikrosferami poliwinylowymi. Żel poliakrylamidowy może działać jako rezerwuar dla bakterii i był związany ze znacznym wskaźnikiem zakażeń.
 • Silikon: Zastrzyki silikonowe są zakazane w większości krajów, a ich stosowanie jest karalne. Chociaż początkowe wyniki są pozornie doskonałe, migracja i zapalenie są prawie nieuniknione.

8. Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne są stosowane w leczeniu różnych problemów skórnych, w tym trądziku, przebarwień oraz drobnych linii i zmarszczek. Obecnie dostępne są różne rodzaje peelingów chemicznych, od najlżejszych do najgłębszych.

8.1 Peelingi z użyciem alfa-hydroksykwasów (kwasu glikolowego)

Alfa-hydroksykwasy, znane również jako AHA, są jednym z najbardziej popularnych składników lekkiego peelingu chemicznego. Kwas glikolowy, cytrynowy, mlekowy, jabłkowy i winowy to najczęściej stosowane w tym celu AHA. Peelingi te są zazwyczaj stosowane w celu zmniejszenia widoczności drobnych zmarszczek, wygładzenia szorstkiej skóry, uzyskania bardziej wyrównanego kolorytu skóry i mogą pomóc w leczeniu trądziku. Ponieważ jest to lekki peeling chemiczny, do osiągnięcia pożądanych rezultatów może być wymagana seria zabiegów.

8.2 Peelingi beta-hydroksykwasowe (kwas salicylowy)

Najczęstszym beta hydroksykwasem (na bazie lipidów) stosowanym w peelingach chemicznych jest kwas salicylowy. Substancja ta jest również często stosowana w produktach na trądzik. Kwas salicylowy jest silniejszy niż kwas glikolowy, dlatego zapewnia nieco głębsze złuszczanie chemiczne o dłużej utrzymujących się rezultatach. Ponieważ peelingi chemiczne z użyciem beta-hydroksykwasu są również uważane za łagodne zabiegi odmładzające, nie wymagają znieczulenia, a czas rekonwalescencji po zabiegu jest stosunkowo krótki.

8.3 Peelingi Jessnera

Uważa się, że jest to lekki lub średnio głęboki peeling chemiczny, który jest nieco silniejszy niż formuły alfa i beta hydroksy. Peeling Jessnera wykorzystuje kwas mlekowy, kwas salicylowy i rezorcynol, który czasami jest również stosowany jako lek na trądzik. Stosuje się go w przypadku skóry, która jest zbyt uszkodzona, aby dobrze zareagować na peeling AHA, ale nie wymaga leczenia średniego lub głębokiego. Peelingi Jessnera są często stosowane bez użycia znieczulenia, a pełna regeneracja po zabiegu trwa około tygodnia.

8.4 TCA Peel (średnio głęboki do średnio głębokiego)

Kwas trójchlorooctowy jest najczęstszym składnikiem występującym w średnich peelingach chemicznych i ma różne stężenia. Substancja ta może z powodzeniem leczyć szeroki zakres niedoskonałości skóry, w tym uszkodzenia słoneczne, drobne linie i zmarszczki oraz blizny potrądzikowe. Procedura oferuje skuteczne rezultaty przy minimalnym ryzyku. Peelingi chemiczne TCA wymagają zazwyczaj około tygodnia na regenerację, a rezultaty są znacznie bardziej dramatyczne niż w przypadku lżejszych peelingów.

8.5 Peeling fenolowy (głęboki)

Ten rodzaj peelingu chemicznego może być stosowany do usuwania narośli przednowotworowych lub całkowitego zmniejszenia głębokich zmarszczek.

Ponieważ formuła działa głębiej niż inne rodzaje peelingów chemicznych, wymaga godziny lub dwóch w gabinecie lekarskim pod znieczuleniem, które zwykle obejmuje również leki przeciwbólowe po zabiegu. Może to potrwać do miesiąca, aby w pełni odzyskać.

9. Antyoksydant

Miejscowe przeciwutleniacze są dostępne w różnych kombinacjach poprzez over-the-counter produktów do pielęgnacji skóry, które są przeznaczone do zapobiegania klinicznych oznak fotostarzenia.

Produkty do pielęgnacji ciała

Ta lista będzie się znacznie różnić w zależności od ośrodka, w zależności od zabiegów, które chcesz zaoferować.

1. kremy do masażu

Wchłaniają się one szybciej niż olejki i mogą zawierać różne substancje, które stosuje się w celu uzyskania różnego rodzaju efektów, np. działanie przeciwzapalne, antycellulitowe, na ciepło, na zimno itp.

2.Olejki do masażu.

Wchłaniają się dłużej i są bardziej natłuszczające niż kremy, ale nie są tak nawilżające. Olej do masażu można mieszać z olejkami eterycznymi z kwiatów i roślin dla dodatkowego efektu. Oleje bazowe dostępne na rynku to m.in. olej kokosowy, migdałowy i oliwkowy.

3. Kremy do masażu antycellulitowe

Kremy antycellulitowe działają poprzez reaktywację mikrokrążenia w dotkniętym obszarze, umożliwiając odprowadzanie płynów i sprzyjając penetracji aktywnych składników tych kremów dla większej skuteczności. Na rynku istnieje wiele marek.

4. Kamienie do masażu (obsydianowe lub bazaltowe)

Zarówno kamienie obsydianowe (kryształ), jak i bazaltowe są dostępne z wulkanów. Kryształ obsydianu pozyskiwany jest u wylotu wulkanów i dlatego nie ma dużej zdolności przewodzenia ciepła, w przeciwieństwie do kamieni bazaltowych, które pochodzą z centrum wulkanu, jest to już sucha, wypolerowana magma i po zetknięciu z ciepłem mają dużą zdolność do pochłaniania i przewodzenia ciepła. Kamienie obsydianowe są bardziej polecane do masażu zimnymi kamieniami.

5. Body wraps (okłady na ciało)

Body wraps to rodzaj zabiegu SPA i ma za zadanie wyszczuplić, ujędrnić ciało, nawilżyć, ujędrnić skórę lub rozluźnić mięśnie. Wspólnym mianownikiem we wszystkich okładach ciała jest to, że jesteś owinięty w coś (błoto lub bandaże poddane działaniu płynu, na przykład) dla korzyści terapeutycznych.

 • Okład z wodorostów: ciepłe wodorosty są nakładane na całe ciało, aby odżywić i odtruć skórę.
 • Okład czekoladowyCzekolada słynie ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych i tonizujących. Pobudza endorfiny, wygładza skórę, tonizuje ją i wypełnia zmarszczki.
 • Thalgo Frigi Wrap (okład)to zimny okład przeznaczony do kontroli nadmiaru płynów w okolicach bioder, nóg i ud. Jest dobry na cellulit i zatrzymanie płynów oraz przynosi ulgę zmęczonym nogom.
 • Okład Thalassotherapy: to połączenie wody morskiej i wodorostów, które nawilża i ujędrnia skórę.
 • Okład błotnyWarstwa błota terapeutycznego jest nakładana na skórę w celu detoksykacji, oczyszczenia i ujędrnienia skóry. Właściwości antystresowe błota ułatwiają zatrzymywanie wody i oczyszczają pory poprzez wyciąganie zanieczyszczeń.
 • Okład z gliny: jest podobny do okładu błotnego, ale zwykle jest mieszany z olejkami aromaterapeutycznymi.
 • Okład do leczenia cellulitu: stymuluje krążenie i eliminuje toksyny.
 • Okład ziołowywykorzystuje zioła wybrane ze względu na ich właściwości odżywcze. Zioła są mieszane z olejkami i moczone w bardzo gorącej wodzie. Płachty są następnie nasączane roztworem i owijane wokół ciała. Usuwa to martwe komórki skóry i odżywia skórę.
 • Okład Parafango: fango jest włoski dla błota i wykorzystuje gorącą parafinę i błoto, aby stworzyć efekt mini-sauny, który stymuluje przepływ limfy w organizmie i wyciąga toksyny.

6. Peeling do ciała

Peeling do ciała to produkt, który działa cuda na skórze poprzez poprawę krążenia i usuwanie martwych komórek skóry, promując regenerację komórek. Niektóre przykłady środków złuszczających, które mogą być stosowane to:

 • Cukier: scruby cukrowe są doskonałe dla skóry wrażliwej i normalnej do suchej. Dzieje się tak dlatego, że są one łagodniejsze niż ich słone odpowiedniki, a ich ziarna ścierne są zazwyczaj mniejsze i delikatniejsze. Sam cukier jest również naturalnym humektantem, co oznacza, że zatrzymuje wilgoć i nawilża skórę.
 • Sól: Peelingi solne są prawdopodobnie najskuteczniejszym środkiem złuszczającym, ponieważ mają tendencję do największego ścierania. Są one również doskonałe dla skóry tłustej i trądzikowej. To dlatego, że sól usuwa nadmiar oleju ze skóry i ma naturalne właściwości antyseptyczne, które zabijają bakterie powodujące skazy.
 • Kawa: Jako naturalny środek pobudzający, kawa (mielona) jest skutecznym składnikiem wzmacniającym działanie peelingów zwalczających cellulit. Pomaga również stymulować szybszą regenerację komórek oraz poprawia koloryt i strukturę skóry. Kofeina zawarta w kawie faktycznie działa napinająco na skórę i zmniejsza stan zapalny poprzez zwężanie powierzchownych naczyń krwionośnych.
 • Peelingi kosmetyczne z ziarnami błonnika, orzechami i nasionami: W przeważającej części, te peelingi zawierają elementy takie jak płatki owsiane, włókna jagodowe, zmielone łupiny orzechów lub nasiona i inne roślinne materiały ścierne. Mają one tendencję do bycia zapakowanymi w właściwości antyoksydacyjne i nawilżające, co czyni je wspaniałą terapią dla nadmiernie suchej lub zniszczonej skóry.

7. Żel do ultradźwięków

Jeśli używasz urządzeń ultradźwiękowych do leczenia cellulitu lub zwiotczenia, powinieneś spodziewać się konieczności zakupu żelu do ultradźwięków.

8. Wosk do depilacji ciała • Gorący: Najczęstszą formą są woskowe pałeczki lub tabletki. Roztapia się je w specjalnym podgrzewaczu, a następnie stosuje na skórze klienta, aż będą letnie. Gorący wosk jest łatwiejszy do kształtowania niż zimny, a ciepło otwiera pory, dzięki czemu włosy wychodzą łatwiej.
 • Wkłady: Przychodzi zapakowany w postaci wkładów, które są podgrzewane w specjalnej bazie i rozprowadzane przez jego obudowę w kształcie walca. W kontakcie ze skórą wosk szybko stygnie. Nie jest tak plastyczny jak wosk gorący.
 • Zimny: Zimny wosk jest wyjmowany bezpośrednio z naczynia i nakładany na skórę lub dostarczany w paskach, które są podgrzewane ręcznie, a następnie nakładane na obszar przeznaczony do depilacji.

Chociaż istnieje wiele innych zabiegów na ciało, do których trzeba będzie zakupić materiały, są to z grubsza te, które będą potrzebne do salonu kosmetycznego.

Dostawcy materiałów dla estetyki

Wiele marek specjalizujących się w produktach kosmetycznych do użytku przez lekarzy medycyny estetycznej i dermatologów wspiera długoterminowo kliniki estetyczne. Oprócz 10% rabatu oferowanego przez dom kosmetyczny jako marża na sprzedaży produktów, "partnerzy-dostawcy" zapewniają okazjonalne szkolenia dla pracowników klin ik estetycznych i oferują dodatkowe narzędzia i motywację zarówno dla kierownictwa kliniki, jak i techników. Ponadto oferują swoim partnerom pomoc marketingową i promocyjną.

Wybierając dostawcę kosmetyków do pielęgnacji skóry, należy szukać marki z jasną wizją tego, jak partnerstwo może przynieść korzyści obu stronom, a nie dokonywać zakupów z powodu sezonowej promocji handlowej, bez długoterminowych korzyści.

Chociaż istnieje wiele domów kosmetycznych dla profesjonalistów we wszystkich krajach, niektóre z najbardziej znanych marek znalezionych w Ameryce Łacińskiej to:

 • Kaeso
 • Skin Clinic
 • Selvet Thermal
 • Quickepil
 • Peggy Sage
 • Lidherma
 • Dermabell
 • Biocare
 • Armesso
 • Satori
 • Cartaghe
 • Exel Crembel
 • Dermassy
 • Lendan

Pamiętaj, aby bardzo dobrze przeanalizować, jakie zabiegi zamierzasz oferować w swojej klinice estetycznej, do jakiej grupy odbiorców jesteś skierowany i od których powinieneś zacząć, w oparciu o ilość pieniędzy, które musisz zainwestować, aby podawać je w swoim centrum estetycznym, a także możliwości uzyskania zwrotu z tej inwestycji, ponieważ są to zabiegi, których twoja klientela naprawdę wymaga.

Powiązane artykuły:

1. Praktyczny przewodnik po otwarciu swojego salonu kosmetycznego

2. follow-up z klientem, czyli klucz do rozsławienia Twojego salonu kosmetycznego

3. 5 wskazówek dotyczących dekoracji salonu kosmetycznego

4. Niezbędne wyposażenie salonu kosmetycznego