Poradnik fryzjerski

Porady jak zwiększyć rentowność swojego centrum urody

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Porady jak zwiększyć rentowność swojego centrum ...

W ostatnich czasach sektor urody doświadczył wielkiego wzrostu na całym świecie, któremu towarzyszyło pojawienie się nowych koncepcji i technik. W tym kontekście wielu przedsiębiorców jest zachęcanych do otwarcia własnej firmy kosmetycznej i może mieć wątpliwości, jak prawidłowo zarządzać i administrować biznesem.

4 filary, które sprawią, że Twój salon kosmetyczny będzie rentowny i z mocą do rozwoju

Istnieją filary, które są niezbędne, abyś mógł zwiększyć rentowność swojego salonu kosmetycznego. Na początek należy jasno określić fundamenty swojego centrum: zdefiniować idealnego klienta, stworzyć koncepcję centrum urody i udoskonalić swój branding, aby zapewnić unikalne doświadczenia swoim klientom.

Nadając wartość następującym 4 fundamentalnym filarom, będziesz w stanie zwiększyć rentowność swojego salonu kosmetycznego:

1. Poznaj i skieruj swojego idealnego klienta we wszystkich swoich komunikatach.

Dla każdej firmy kluczowe jest poznanie swojego idealnego klienta: do kogo zamierzasz się zwrócić, do kogo chcesz dotrzeć i dlaczego. W sektorze, w którym jest tak wiele podaży i popytu, kluczowe jest, abyś się wyróżniał. Musisz poznać potrzeby, problemy, gusta i pragnienia swojego idealnego klienta; stworzyć branding i slogan, które przykują jego uwagę i oczywiście będą zgodne z Twoją ideą biznesową.

Kiedy przyciągasz swojego idealnego klienta, zwiększasz liczbę szczęśliwych klientów, liczbę klientów, którzy kochają Twój biznes i ich lojalność. Ponadto pozwala Ci to dokładniej określić, jakich zabiegów oczekują, jakie kosmetyki konsumują i jak lubią być traktowani w Twoim centrum.

Przykładowo, jeśli idealnym klientem Twojego salonu kosmetycznego są osoby, które kochają naturę, chronią środowisko, dobrze się odżywiają... Twój salon kosmetyczny powinien skupić się na naturalnych kosmetykach, mało inwazyjnych zabiegach i urządzeniach, a nawet zdecydować się na naturalne terapie, takie jak laski bambusowe.

2. Stwórz unikalne doświadczenia i rytuały w swoim salonie kosmetycznym.

W dzisiejszych czasach klienci nie szukają już tych samych starych zabiegów. Twoi klienci szukają unikalnych, innowacyjnych i spersonalizowanych doświadczeń, kombinacji, które nadają osobowość i wartość każdemu z Twoich zabiegów. Aby zwiększyć rentowność swojego salonu kosmetycznego w tym momencie, musisz zadbać o ogólne doświadczenie salonu, od momentu, gdy klient wchodzi w drzwi do momentu, gdy je opuszcza, jak również o uwagę otrzymaną przez telefon.

Wewnątrz salonu kosmetycznego, klient ceni sobie powitanie i komfort podczas oczekiwania na obsługę. Wewnątrz kabiny, cenią sobie pełną synergię leczenia i wykorzystanie terapii uzupełniających.

Przykładowo, jedną z opcji będzie stworzenie zabiegów odmładzających skórę, zaczynając od oczyszczenia, stabilizacji, nawilżenia, leczenia zmarszczek ekspresyjnych (oczy i rictus); kontynuując bardziej powierzchowne zmarszczki i kończąc na korekcji owalu twarzy. Do tego wszystkiego należy dołączyć różne produkty kosmetyczne i urządzenia, takie jak mezoterapia, która pozwoli osiągnąć większą stabilizację skóry i nawilżenie, lub radiofrekwencja, aby zwiększyć jędrność i gładkość skóry, przy większym udziale kwasu hialuronowego, włókien kolagenowych i elastyny.

Inną opcją byłoby połączenie w zabiegach na ciało peelingów, okładów, masaży, terapii manualnych i urządzeń, takich jak terapia próżniowa, radiofrekwencja czy presoterapia. Wszystko to w różnych procesach, aby osiągnąć najlepsze wyniki dla swojego klienta.

3. Rekomendacja produktów kosmetycznych

Sprzedaż produktów kosmetycznych stanowi wysoki procent w ramach obrotu centrum estetycznego, więc jest to punkt, który zawsze musi być wzmocniony. Problem polega na tym, że wielu specjalistów w tym sektorze nie wie, jak sprzedawać.

Istotne jest, aby wzmocnić ten punkt z personelem centrum urody, poprzez szkolenie na temat wszystkich produktów, które są dostępne. Powinni oni mieć możliwość dotknięcia i wypróbowania każdego produktu, a także otrzymać informacje na temat jego zalet, kombinacji i aktywnych składników. Wszyscy polecamy lepiej to, co znamy, co odczuliśmy, co nam się podoba i z czym czujemy się utożsamiani.

Wyeliminuj pojęcie sprzedaży i wprowadź pojęcie rekomendacji, ponieważ pielęgnacja skóry w domu jest niezbędna i jest głównym czynnikiem znacznie zwiększającym efekty zabiegów w kabinie.

Traktuj klienta w sposób spersonalizowany, słuchaj go i nadaj wartość temu, co chce poprawić i jakie ma potrzeby.

Dla kontroli i pełnej personalizacji doświadczenia idealnego klienta w Twoim salonie kosmetycznym, niezbędne jest posiadanie kompletnego oprogramowania sterującego. Oprogramowanie to pomaga śledzić wszystkie kroki, jakie Twoja klientka wykonuje w obrębie centrum, takie jak wykonane zabiegi, zakupione kosmetyki, terapeuci, którzy ją leczyli i cała jej osobista historia. Musimy pracować z platformą jakościową, aby uniknąć ewentualnych problemów z wdrożeniem oprogramowania i błędów z niego wynikających.

4. Twórz wyróżniające się wydarzenia w ramach swojego centrum urody

Tworzenie wydarzeń z profesjonalistami z branży to wartość dodana dla Twojego salonu kosmetycznego. Na przykład, jeśli Twoimi idealnymi klientami są kobiety w wieku od 30 do 45 lat, które codziennie noszą makijaż do pracy, możesz zaprosić eksperta od makijażu dziennego, który doradzi im, jak poprawić makijaż w domu.

Tego typu wydarzenie pomaga zarówno Twoim klientom, jak i rentowności Twojego salonu na dwa sposoby:

  • Poprzez udzielanie wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry i ciała podczas szkolenia uzupełniającego, np. że pielęgnacja skóry jest podstawą dobrego makijażu.
  • Oraz poprzez przyciąganie nowych potencjalnych klientów, ponieważ Twoi klienci zaproszą lub polecą wydarzenie znajomym, rodzinie lub współpracownikom.

Dziś wszyscy szukamy ekskluzywności, personalizacji i innowacyjnych doświadczeń. Chcemy być traktowani jako ważni i wyjątkowi klienci. Stąd tak ważne jest, aby poznać swojego idealnego klienta, wiedzieć czego chce, jakich produktów kosmetycznych potrzebuje i jak możesz go zaskoczyć.

Zwiększenie rentowności centrum i poprawa ogólnego traktowania klientów wiąże się ze zdefiniowaniem idealnego klienta, umiejętnością skupienia wszystkich zabiegów, kosmetyków i kosztów, a także umiejętnością skupienia ofert, promocji oraz reklamy fizycznej i społecznościowej.

Znając, dbając i personalizując wszystko, co dzieje się w Twoim centrum w kierunku Twojego idealnego klienta, osiągasz to, co jest najtrudniejsze w każdym biznesie: lojalność. Taka personalizacja prowadzi do zaufania klienta, zwiększając możliwość kontynuowania przez niego leczenia i zakupu produktów, a także polecania Twojego ośrodka rodzinie i znajomym.

Istnieje wiele innowacyjnych pomysłów, które sprawią, że Twoje centrum urody będzie inne niż wszystkie. Czy jesteś na to gotowy?