Poradnik fryzjerski

ABC suszarek fryzjerskich

Jest rzeczą oczywistą, że suszarka do włosów to powszechnie wykorzystywane urządzenie, które służyć będzie do suszenia mokrych włosów, ale przede wszystkim suszarka do włosów to urządzenie mało skomplikowane, dlatego nie będzie problemów z jego obsługą.

Profesjonalne suszarki do włosów

Jednak na dzień dzisiejszy na rynku mamy wiele suszarek, które mają także wbudowane dodatkowe urozmaicenia i dzięki temu taki sprzęt właściwie staje się urządzeniem wielofunkcyjnym. Suszarka do włosów, taka przystosowana nie tylko do suszenia włosów może między innymi proponować ich modelowanie czy układanie. Dostępne na rynku urządzenia już dość mocno się różnią od siebie. Uda się znaleźć takie wyłącznie do domowego użytku, ale będą również propozycje przygotowywane pod katem tych osób, które mają salon fryzjerski i muszą mieć sprzęt profesjonalny. Ciekawym urządzeniem są zminimalizowane suszarki turystyczne.

Wyposażenie suszarek

Z tych trzech typów najmocniejsze i najbardziej wydajne są oczywiście suszarki fryzjerskie. Mimo swojej mocy czyi większego silnika takie urządzenia nie są cięższe od reszty. Czasami może się nawet okazać, że będą nieco lżejsze. Suszarki fryzjerskie mają najczęściej 3 metry kabla, by dzięki temu nie było ograniczenie ruchów fryzjera w trakcie pracy. Dlatego właśnie kupując urządzenie do salonu należy o tym pamiętać. Ta długość kabla może mieć istotne znaczenie i warto zwracać uwagę na to. Suszarki profesjonalne mają różnorakie nasadki, które są dobrze dobierane do modelowania włosów, dodatkowo wyposażone są niekiedy również w jonizację, regulację nadmuchu czy też zróżnicowaną jego intensywność. Suszarki do salonów należy kupować w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży takiego właśnie sprzętu.

Parametry suszarek

Kupując suszarkę należy skupić uwagę nie tylko na wygląd, ale na parametry urządzenia takie jak siła działania, nadmuchu czy możliwe regulacje w zakresie temperatury powietrza. Suszarki obecnie dostępne w sprzedaży mogą mieć moc od 1000 do nawet 2300 W.

Czym będą się różnić?

Moc ma znaczenie, ponieważ im większa jest moc tym siła nawiewu będzie oczywiście znacznie większa i jednocześnie to suszenie będzie przebiegać szybciej. Minusem będzie to, że jeśli będziemy z nich korzystać można zużyć więcej prądu. Jeśli chodzi o to jakie mamy włosy to również ma znaczenie dla mocy urządzenia, krótkie i rzadkie włosy pozwolą na pracę przy słabej mocy, dużo, gęste i długie to już konieczność posiadania większej mocy i większej ilości różnych możliwych zmian.

Wielofunkcyjna suszarka do włosów

Suszarki obecnie dostępne są tak przygotowywane, że większość z nich daje nam opcję regulacji mocy nawiewu dlatego będzie ewentualnie można tym manewrować.

W dzisiejszych czasach suszarki przygotowywane są z użyciem takich elementów, które sprawią, że sprzęt będzie pozwalał nam na pracę nad włosami w taki sposób, że będziemy z niego w 100% zadowoleni, a dodatkowo nie będzie wpływał niekorzystnie na nasze włosy. Niektóre z nich mają również opcję jonizacji, która zamknie łuskę włosa i dzięki temu będą one gładsze, lśniące. Dlatego ten element może mieć dla nas istotne znaczenie.