Poradnik fryzjerski

Jak stworzyć idealnie wyprofilowaną brodę dla swoich klientów?

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
  3. Jak zrobić brodę profilowaną ...

Sekretem dobrej brody jest dbałość o jej czystość i pielęgnację. Może to być nieco trudne dla osób, które nie znają jeszcze procesu przycinania brody.

Modelowanie zarostu jest bardzo ważne, ponieważ pomaga określić kształt brody i sprawia wrażenie, że jest onapełniejsza, dlatego jest to bardzo ważny krok dla tych klientów, którzy nie mają jeszcze pełnej brody. Obszary, które należy uwzględnić podczas modelowania brody, to szyja i policzki.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak utrzymać przyciętą brodę i jakich narzędzi potrzebujesz, czytaj dalej!

Narzędzia i przybory potrzebne do pielęgnacji brody

Zanim porozmawiamy o tym, które obszary należy pielęgnować i jak to robić, należy zastanowić się nad różnymi narzędziami, których można użyć:

  • Golarka jednorazowa: Jest to jedno z najczęściej używanych narzędzi do przycinania zarostu w domu, ponieważ posiadanie takiejgolarki jest bardzo powszechne. Nie jest on jednak najbardziej zalecany, ponieważ nie ma odpowiedniej precyzji.

  • Golarka elektryczna: Ta opcja zapewnia znacznie większą precyzję i jest jedną z idealnych alternatyw w przypadku pracy w salonie fryzjerskim.

  • Ostrza: W przeciwieństwie do golarek, maszynki do strzyżenia są bardzo precyzyjne i stanowią narzędzie używane we wszystkich salonach fryzjerskich. Chociaż daje to niesamowite rezultaty, konieczne jest, aby osoba zajmująca się tym urządzeniem miała doświadczenie, w przeciwnym razie można obciąć klienta lub przyciąć go ponad miarę.

  • Nożyczki: Nożyczki to dobrzy sprzymierzeńcy, gdy trzeba przyciąć niedoskonałości. Chociaż nie powinny one stanowić głównego narzędzia pracy, można je rozważyć do przerzedzania niektórych obszarów lub usuwania uporczywych włosków.

Jak kształtować brodę? Sposoby tworzenia wyprofilowanej brody

Profilowanie brody na szyi

Przycinając zarost na szyi klienta, usuwasz włosy, które nie mieszczą się w idealnym kształcie, i nadajesz twarzy czystszy, bardziej zadbany wygląd. Procedura zaznaczania miejsc do golenia jest prosta - wystarczy tylko spojrzeć na twarz klienta.

Palcem za uchem możesz zaznaczyć miejsce, w którym szczęka styka się z szyją - w tym miejscu zaznaczysz linię. W zależności od preferencji klienta, cięcie to może być zaokrąglone lub całkowicie proste, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kształt twarzy, aby wybrać wariant, który najbardziej mu odpowiada .

Przycinanie brody na policzkach

Przycięcie policzków jest czynnikiem, który może zmienić kształt twarzy klienta, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaką część policzków chcemy zakryć. Aby uzyskać zarost na policzkach, wystarczy narysować wyimaginowaną linię między bokobrodami a kącikiem wargi klienta, prostą lub pod kątem. Linia ta wskaże, które partie brody należy zachować, a które wyczyścić.

Pamiętaj, że linię tę możesz poprowadzić bardziej prosto lub pod kątem, dostosowując ją do kształtu twarzy klienta. W przypadku mężczyzn o okrągłych twarzach nie zaleca się stosowania prostej linii, ponieważ podkreślałaby ona policzki; lepsza jest linia bardziej nachylona, która sprawia, że twarz wygląda na bardziej zarysowaną niż jest w rzeczywistości.

Film instruktażowy: zarys brody krok po kroku

Jeśli po tych wyjaśnieniach nadal masz wątpliwości, zapraszamy do obejrzenia filmu na YouTube, w którym szczegółowo wyjaśniono, jak kształtować różne rodzaje zarostu za pomocą różnych narzędzi.

Jak pielęgnować zarost?

Są rzeczy, które należy rozważyć przed i po procesie kształtowania. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem strzyżenia użyć produktu ułatwiającego st rzyżenie i zapobiegającego podrażnieniom na twarzy klienta. Możesz użyć pianki do golenia, olejku nawilżającego lub, jeśli nie masz ich pod ręką, wody z mydłem.

Po przycięciu brody klienta należy również nawilżyć skórę , aby uniknąć zaczerwienienia i podrażnienia. Możesz używać przeznaczonych do tego celu balsamów do twarzy lub sięgnąć po bardziej specjalistyczne produkty, takie jak olejki do brody.

Najważniejsze jest to, abyś znał proces, który należy wykonać, aby zapewnić swoim klientom przyciętą brodę, a także sposób pielęgnacji przed i po zabiegu, ponieważ będzie to ważny czynnik wpływający na wyniki. Dzięki niezbędnym narzędziom i doświadczeniu Twoi klienci będą zadowoleni i będą budzić zazdrość wśród znajomych.

Powiązane artykuły:

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu.
  2. Stwórz reklamę, która przyciągnie wielu klientów do Twojego salonu.
  3. Stwórz atrakcyjne broszury i poznaj przykłady najlepszych z nich.