Akcesoria fryzjerskie

Niezbędne akcesoria elektryczne dla salonu fryzjerskiego

Suszarki do włosów

Klasyczne suszarki ręczne jak najbardziej sprawdzają się w salonach fryzjerskich. Mogą być jedynym rodzajem suszarek lub uzupełnieniem suszarek hełmowych. Ważne, by były to suszarki o dużej mocy, powyżej 2kW, oraz o regulacji temperatury umożliwiającej wykonywanie zimnego nawiewu. Co więcej, konieczna jest gwarancja urządzenia. Warto także postarać się o wymienne końcówki umożliwiające łatwiejsze modelowanie rożnych typów włosów.

Maszynki elektryczne

Za ich pomocą strzyże się i w wygala całe partie włosów. Sprzęt musi być markowy i cechować się mocą na poziomie przynajmniej 45W, by radził sobie spokojnie z grubymi włosami. Jego regulacja musi być łatwa, ale musi istnieć też system jej blokowania, by nie zmieniała się w czasie strzyżenia. Konieczne są wymienne nasadki. W praktyce wykorzystywane są zarówno klasyczne modele kablowe, jak i modele posiadające wbudowane akumulatory.

Lokówki

W salonach fryzjerskich powinny być stosowane tylko lokówki markowe o mocy przynajmniej 650W, które będą nam pozwalały na regulację temperatury. Wskazane jest, by salon fryzjerski posiadał ich kilka o różnych średnicach, ponieważ takie lokówki posiadają wyraźnie różne zastosowanie. Mniejsze płytki wykorzystuje się głównie do modelowania włosów krótszych i cieńszych oraz do sprężynowania loków. Wartym rozważenia jest zakup lokówko-suszarki, czyli urządzenia pozwalającego na pracę z mokrymi włosami, co zdecydowanie przyspiesza cały proces. W takich urządzeniach nie grzeją się łopatki, ale wydmuchiwane jest gorące powietrze na włosy.

Urządzenia do stylizacji włosów

Prostownice

Wyboru należy dokonywać w oparciu o to, z jakiego materiału wykonane zostały nagrzewające się płytki. Prostownice metalowe ustępują prostownicom ceramicznym, chociaż w użyciu są także droższe i praktyczniejsze prostownice tytanowi i teflonowe. Warto stawiać na modele z dodatkową jonizacją, które eliminują problem elektryzowania się włosów. Różnice techniczne pomiędzy prostownicami ograniczają się głównie do ich temperatury pracy, grubości i czasu nagrzewania.