Poradnik fryzjerski

Prostownica do włosów – co musisz wiedzieć zanim kupisz

Prostownice do włosów dzielić można na wiele różnych kategorii, ale takim najlepszym podziałem będzie ten według którego przygotowane są płytki. Taki podział pozwala nam wyróżniać płytki teflonowe, ceramiczne, tytanowe czy lustrzane oraz turmalinowe.

Im lepsza będzie powłoka w takim urządzeniu tym lepiej są chronione włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Można zacząć od urządzenia z płytką teflonową, czyli takie, które całkiem dobrze chronią włosy przed wysoką temperaturą.

Minusem będzie to, że prostownice takie nagrzewają się nierównomiernie i niekiedy może to nawet doprowadzić do przypalenia włosa a to już dość istotny problem. Prostownice teflonowe nie będą również odporne na uderzenia czy puknięcia. Na dzień dzisiejszy wszystko mocno się zmienia i dlatego teflon jest wzbogacany o ceramikę, turmalinę czy diament. To sprawia, że całość rzeczywiście będzie bardziej wytrzymała i tym samym włosy są lepiej ochronione.

Prostownica ceramiczna

Prostownica do włosów z płytkami ceramicznymi, w szczególności właśnie płytki będą rozgrzewać się równomiernie i dlatego włosy nie będą nigdy przypalone. Płytki ceramiczne mają to do siebie, że są tak gładkie jak porcelana i tym samym będzie można liczyć na idealne wygładzenie włosów. Większość prostownic obecnych na rynku to właśnie urządzenia ceramiczne.

Prostownica tytanowa

Płytki tytanowe to bardzo trwałe rozwiązanie i charakteryzuje się dużą mocą. Dlatego będzie się dobrze sprawdzać w zakresie włosów grubych, lokowanych i sprawi to wiele problemów, dlatego zwykła prostownica sobie nie poradzi. Płytki takie doskonale sobie radzą i dlatego będą również chronić włosy przed przypalaniem. Na rynku istnieje wiele różnych prostownic, które będą również łączyć w sobie różne elementy ceramiczne i tytanowe ze sobą. Niektóre z nich to również urządzenia a lustrami jako płytkami. Dzięki temu będzie można osiągnąć wyjątkowy blask włosów. Płytki takie są przede wszystkim perfekcyjnie gładkie i dlatego perfekcyjnie przechodzą przez włosy. Takie prostownice mogą mieć specjalne wibrujące płytki, które są szczególnie delikatne i perfekcyjnie wygładzają włosy.

Prostownica turmalinowa

Coraz częściej wykonuje się także płytki z takiego materiału jak turmalina, która tworzy jonu ujemne i dzięki temu pod wpływem wysokiej temperatury nasze włosy będą szczególnie chronione. Są one jakby zbudowane z łusek i w czasie prostowania będzie to niszczyć łuski. Dlatego trzeba mieć urządzenia, które je ochronią, ponieważ tylko wtedy włosy będą dobrze wyglądać, będą zadbane.

Akcesoria fryzjerskie

Działanie prostownicy

Przy zakupie sprzętu należy się także zastanowić nad tym jaką moc ma mieć takie urządzenie. Im większa moc tym większa temperatura i większa szansa na to, że będzie można bez problemu poradzić sobie ze szczególnie uciążliwymi włosami. Dobierać moc i zakres temperatury trzeba się zastanowić jak to dokładnie będzie na nas działać i czy nie doprowadzi to do zniszczenia naszych włosów. Warto także sprawdzić jak to dokładnie wygląda, gdy chodzi o wszelkie różne inne dodatkowe funkcje jakie daje nam producent między innymi jonizacja czy dodatkowa para.