Poradnik fryzjerski

Co powinieneś (a czego nie powinieneś) publikować na fanpage'ach salonów?

Fan page to internetowa tablica reklamowa salonu - przekazuje wszystko, co masz do powiedzenia o swoim przedsiębiorstwie, w tym lokalizację, w czym się specjalizujesz i co ludzie myślą o Twojej pracy. W dobie mediów społecznościowych, niemal każda branża korzysta z fan page'y, a szczególnie firmy z branży fryzjerskiej i kosmetycznej.

W dzisiejszych czasach potencjalni klienci chcą zobaczyć, czego mogą się spodziewać po Twojej firmie i dokonać rezerwacji online, jeśli zobaczą, co im się podoba. Jednakże, istnieje ścisły zestaw wytycznych, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o to, co publikujesz, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z Twoich stron fanowskich.

Twoje strony fanowskie - ustal cele

Zanim przystąpisz do działań marketingowych, powinieneś najpierw zadać sobie pytanie: "Czego chcę od moich stron fanowskich"? Większość właścicieli salonów powie od razu: "więcej klientów - czyż to nie oczywiste? Cóż, pamiętaj, że to nie jest jedyna opcja! Z pomocą swoich stron fanowskich możesz stymulować sprzedaż konkretnego produktu lub zabiegu, zwiększyć lojalność klientów lub przyciągnąć klientów do salonu w gorszym okresie - pamiętaj jednak, że każdy z tych celów wymaga indywidualnego podejścia. Co więc dokładnie powinieneś opublikować, aby osiągnąć zamierzony cel?

Post w drodze do sławy

Tworzysz piękne balayage, wspaniałe ombre lub dowolną ilość niesamowitych zabiegów - nie wspominając o tym, że Ty i Twój personel zapewniacie jedyny w swoim rodzaju relaks dla każdego klienta, który wchodzi do salonu. To są rzeczy, z których jesteś bardzo dumny, więc dlaczego nie podzielić się tą informacją na swoich fanpage'ach? W przypadku firm fryzjerskich i kosmetycznych, większość stron fanowskich znajduje się na Facebooku i Instagramie, ponieważ te platformy społecznościowe są idealne do dzielenia się zdjęciami i filmami, a także linkami do strony internetowej i informacjami o firmie. Pamiętaj, aby udostępniać zdjęcia niesamowitych transformacji włosów, paznokci lub makijażu, swoich stanowisk pracy, filmów na żywo z salonu, a także najnowszych zabiegów, ofert i wydarzeń.

Podziel się oszałamiającymi zdjęciami przed i po, zamieść zniżkę na kosmetyk, który leży na Twojej półce od wieków, lub promuj wydarzenie, które organizujesz w salonie. Są to doskonałe sposoby, aby przyciągnąć klientów przez drzwi Twojego salonu! Przyciągnięcie ich do salonu to jedno, ale utrzymanie ich w związku z Twoją działalnością jest o wiele bardziej korzystne! Aby to zrobić, zachęcaj klientów do rezerwacji online w salonie lub do przyłączenia się do programu lojalnościowego! Wspomnij, że rezerwacja online oszczędza ich czas, a także daje im dostęp do wszystkich Twoich wspaniałych ofert. Jeśli chodzi o program lojalnościowy, przypomnij, że nagradza on klientów za regularne wizyty oraz za polecanie salonu znajomym i rodzinie. Versum zbiera dane o klientach poprzez rezerwację online - dzięki tym informacjom możesz wysyłać im oferty bezpośrednio przez SMS lub email lub śledzić historię ich zakupów i przechowywać ich dane, wszystko w jednym miejscu.

Wskazówka: Używanie mediów społecznościowych do promocji salonu jest koniecznością. Jednak treści, które publikujesz powinny być dobrej jakości. Aby to ułatwić, w niektórych przypadkach możesz użyć tych samych, gotowych do zamieszczenia grafik. Tutaj możesz pobrać zestaw do tworzenia postów w mediach społecznościowych zaprojektowany przez profesjonalistów.

Niedopuszczalne błędy w postach

Promując swój biznes na fanpage'ach, istnieją pewne granice, których przekraczania należy unikać za wszelką cenę. Niektóre z nich to:

  • Dzielenie się rzeczami z życia prywatnego (np. zdjęciami swojego pudla, rantingiem na temat czegoś spoza pracy)
  • Zawstydzanie klienta, który zostawił Ci złą recenzję
  • Dzieleniesię prywatnymi informacjami biznesowymi (np. dlaczego zwolniłeś pracownika lub że Twój salon traci pieniądze).

Chociaż dzielenie się informacjami z życia prywatnego może wydawać się nieszkodliwe, nie każdy będzie nimi zainteresowany. Pamiętaj, aby zachować takie informacje dla swoich osobistych stron w mediach społecznościowych. Jeśli chodzi o zawstydzanie klienta - może to prowadzić do poważnych konsekwencji. Klient nie bez powodu zostawił złą recenzję o Twojej firmie, więc zawsze powinieneś zareagować profesjonalnie, ponieważ każdy może zobaczyć Twoją odpowiedź - jeśli jednak uważasz, że recenzja została pozostawiona pod fałszywym pretekstem, nie bierz spraw w swoje ręce. Zamiast tego zgłoś taki komentarz. Zawstydzanie klienta w poście na Twojej stronie jest nie na miejscu i z pewnością obniży Twój profesjonalizm.

Jeśli chodzi o dzielenie się prywatnymi informacjami biznesowymi, może być jeszcze gorzej. Jeśli udostępniasz szczegóły dotyczące członka personelu i używasz jego nazwiska bez zgody w jednym z postów, naruszasz przepisy GDPR - zwłaszcza jeśli pracownik jest najemcą stoiska. Zanim opublikujesz post, upewnij się, że masz na to zgodę pracownika i że treść postu nie jest lekceważąca lub uwłaczająca.

Pamiętaj o tym

Jesteś na dobrej drodze do zostania mistrzem fanpage'a salonu - regularnie publikujesz zdjęcia szczęśliwych klientów w salonie, delektujących się kawą podczas obsługi lub filmy przedstawiające Twoich pracowników ciężko pracujących w salonie. Jest jednak jedna rzecz, o której powinieneś pamiętać publikując posty na swoich fanpage'ach - nie każdy jest i będzie Twoim klientem.

Dla doświadczonego mistrza fan page'a nie jest to niespodzianką - wśród docelowej grupy odbiorców, konkurencji, przypadkowych nieznajomych i sprzedawców, wszyscy odwiedzają Twoje strony. Ci fani pompują Twoją liczbę zwolenników, ale najprawdopodobniej nie staną się Twoimi klientami. Ale to jest w porządku, bo twoje posty nadal dotrzeć do grupy docelowej, prawda? Tak i nie - liczba docelowych odbiorców zobaczy swoje posty na ich paszy na ich preferowanym kanale mediów społecznościowych, jednak, jeśli śledzą kilkaset innych stron, twoje posty będą musiały konkurować, aby być widoczne.

Nie oznacza to, że powinieneś po prostu zrezygnować z prowadzenia fan page'y, ale że powinieneś prowadzić je ręka w rękę z cyfrowym pomocnikiem salonu, Versum. Publikuj najnowsze zabiegi, oferty i wydarzenia na swoich fanpage'ach, a następnie wysyłaj te same informacje SMS-em lub e-mailem, bezpośrednio do swoich klientów. Dzięki bezpośrednim powiadomieniom, klienci nie będą mieli wymówki, aby nie zobaczyć Twoich najnowszych ofert. Co najlepsze, możesz wysyłać specjalistyczne wiadomości do konkretnej grupy klientów. Chcesz dotrzeć do klientek, które w zeszłym miesiącu miały balayage w kolorze dusty rose, aby przypomnieć im o zniżce na korektę odrostów? Z Versum, możesz to zrobić!

Daj swoim postom w mediach społecznościowych idealnego partnera w zbrodni - załóż darmowe konto Versum już dziś!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 1 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Twoje strony fanowskie - ustal cele
  • Droga do sławy dzięki postom
  • Postowanie nie-nie
  • Pamiętaj o tym
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.