Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Zakup mebli fryzjerskich. Najważniejsze kwestie

Wybieranie mebli fryzjerskich to skomplikowana sprawa już chociażby ze względu na szeroki wybór na rynku oraz bardzo bogatą stylistykę, jaka występuje w salonach meblowych. Do ich zakupu trzeba podchodzić w sposób przemyślany i rozważny.

Komfortowe fotele

Najważniejszym elementem są oczywiście fotele fryzjerskie, których główną cechą musi być wygoda zapewniana klientowi w czasie strzyżenia czy modelowania włosów. Oznacza to konieczność istnienia dobrze dopasowanego siedziska oraz komfortowego oparcia i podłokietników. Ważny jest oczywiście także komfort pracy fryzjera wykonującego pracę, co zresztą także przekłada się na samego klienta, przedmiot tej pracy. Zadowolony z wygody klient na pewno będzie wracał do salonu fryzjerskiego i do tego zdobędzie dla niego nowych klientów, ponieważ polecenia wśród znajomych są od zawsze najważniejszym elementem promocji zakładów fryzjerskich.

Warto także zadbać o odpowiednią mobilność fotela. Powinien być ciężki, by nie przestawiał się łatwo sam, niechciany, ale powinien mieć dobrą podstawę o kwadratowym obrysie, która umożliwi wygodny ruch, kiedy to będzie potrzebne. Warto także zrezygnować z pompek powietrza na rzecz pompek płynów w hydraulicznym układzie regulacji wysokości siedziska. Pozwalają one bowiem na manipulowanie siedziskiem z klientem już na nim siedzącym.

Spójność salonu

Nie bez znaczenia jest naturalnie estetyka foteli fryzjerskich. Na rynku faktycznie wybór jest bardzo duży, ale niezmiennie królują dość mało urozmaicone fotele w kolorystyce czerni lub bieli. Związane jest to z tym, że takie kolory są wysoce uniwersalne i można je stosować niemal we wszystkich wnętrzach. Nie jest to rozwiązanie zawsze najlepsze, ponieważ są to akurat dwa kolory, które szybko tracą swój blask przez zużycie. Jeśli salon nie planuje przeprowadzki lub zmiany wystroju, najlepszym rozwiązaniem może być postawienie na fotele fryzjerskie idealnie dopasowane estetycznie do pomieszczenia. Jest to zazwyczaj bardzo udana inwestycja.

Aranżacja salonu fryzjerskiego

Hokery fryzjerskie

Myśląc zawsze najpierw o kliencie, nie trzeba wcale zapominać także o sobie, czyli o fryzjerze. Elementem pamiętania o sobie są tak zwane hokery, czyli specjalne taborety z regulowaną wysokości, które pozwalają na przybranie pozycji siedzącej w czasie pracy z pacjentem. Hokery są trochę podobne do stołków barowych, a ich regulacja sprawia, że zawsze będzie można być na wysokości optymalnej dla wykonywania strzyżenia w danej chwili. Pozwalają one odciążyć trochę kręgosłup i nogi w czasie pracy. Wybór hokerów jest niemal równie duży, co wybór foteli fryzjerskich.

Co konkretnie powinno nami kierować w czasie wyboru określonego modelu fotela fryzjerskiego?

Na pewno wygoda rozumiana jako odpowiednie oparcie dla pacjenta, czyli cały zestaw siedzisko – oparcie – podłokietniki. Wszystko musi być tak zorganizowane, by nie przeszkadzało fryzjerowi w pracy i zapewniało pełną wygodę klientowi. Najważniejsza będzie tutaj jakość, więc oszczędzanie na jakości fotela fryzjerskiego w bardzo krótkim czasie odbije się Nan nas wyjątkowo nieprzyjemnie.

Więcej na ayala.com.pl