Poradnik fryzjerski

Co to jest parownica prysznicowa/bomba prysznicowa i dlaczego jej potrzebuję?

Chociaż bomby kąpielowe zyskały popularność w ciągu ostatnich kilku lat, wierzcie lub nie, ale tak naprawdę zostały wynalezione w 1989 roku. Są świetne, gdy chcesz dodać trochę aromatu podczas kąpieli, ale co ma zrobić facet, gdy bierze prysznic? Wprowadź parownicę pod prysznic.

Co to jest parownica pod prysznic?

Przez tysiące lat ludzie używali olejków eterycznych w łaźniach parowych i saunach w celu złagodzenia stresu i regeneracji. Kojący zapach olejku eukaliptusowego i miętowego jest od wieków używany, aby pomóc ludziom zredukować stres, wzmocnić odpoczynek i zachęcić do relaksu. Parownica prysznicowa jest wykonana przy użyciu tych samych rodzajów olejków eterycznych i ma ten sam efekt, ponieważ rozpuszcza się pod prysznicem.

Parownica pod prysznic to w zasadzie bomba kąpielowa pod prysznicem. Pulsuje, bąbelkuje i uwalnia niesamowity zapach podczas kąpieli, ale nie wymaga od Ciebie zaciągania kredytu na zapłacenie rachunku za wodę. Są też bardzo łatwe w użyciu - po prostu umieść jedną gdzieś pod prysznicem, a gdy woda uderzy w nią, zacznie ona musować i uwolni w powietrzu niesamowitą mieszankę zapachów olejków eterycznych. Część nazwy dotycząca parownicy pochodzi stąd, że para i wilgoć wytwarzana podczas gorącego prysznica pomaga wzmocnić aromat olejków eterycznych w powietrzu.

Wystarczy otworzyć opakowanie i umieścić pod prysznicem. Pozwól, aby woda spłynęła na parownicę i zaczęła się rozpuszczać.

Dlaczego powinienem używać parownicy pod prysznicem?

Większość ludzi nie zastanawia się nad rutynowymi czynnościami pod prysznicem, a dlaczego mieliby to robić? Prysznic jest super efektywnym sposobem na zaoszczędzenie czasu podczas porannej rutyny i jest znacznie lepszym sposobem na oczyszczenie się niż kąpiel. Dla większości ludzi, ich rutyna prysznic składa się z wskoczyć, szybko oczyścić się, a następnie hopping się wszystko w ciągu kilku minut. Prysznic jest jednak doskonałym miejscem, aby spowolnić rzeczy, odstresować się i zrobić niektóre z najlepszych myśli. Niezależnie od tego, czy bierzesz prysznic rano czy wieczorem, poświęcenie dodatkowego czasu na prawdziwą przyjemność pod prysznicem to świetny sposób na zaplanowanie tego, jak będzie wyglądał twój dzień lub zastanowienie się nad tym, jak minął - a parownica pod prysznicem może pomóc stworzyć środowisko, które zachęci cię do relaksu, odstresowania się i bardziej przejrzystego myślenia.

Mięta pieprzowa i eukaliptus są również świetne w łagodzeniu zatorów w nosie, i jak możesz sobie wyobrazić, gorący prysznic z ostrym zapachem mięty i eukaliptusa przecinającym powietrze może przynieść ulgę tym, którzy cierpią z powodu zatorów w nosie, sezonowych alergii lub zimowego przeziębienia.

Czy mogę włożyć bombę do kąpieli pod prysznic?

Krótko mówiąc - nie. Powodem jest to, że olejki eteryczne w parownicy pod prysznic są znacznie bardziej skoncentrowane niż w bombie do kąpieli. Bomba pod prysznicem szybko się rozproszy i nie wytworzy zbyt wiele aromatu w porównaniu z parownicą pod prysznic. Ponieważ bomby kąpielowe są przeznaczone do rozpuszczenia w wannie, stężenie olejków eterycznych w nich jest dość niskie, aby nie powodować podrażnień skóry. Parownice pod prysznic z drugiej strony nie są przeznaczone do kontaktu ze skórą, więc stężenie olejków eterycznych jest znacznie wyższe, co skutkuje znacznie silniejszym aromatem podczas brania prysznica.

Co to jest bomba pod prysznic?

To, czy zdecydujesz się nazwać je bombami pod prysznic, czy parownicami pod prysznic, jest kwestią osobistych preferencji. Tak czy inaczej, użycie jednej z nich da Ci te same wspaniałe korzyści, niezależnie od tego, jak ją nazwiesz!