Poradnik fryzjerski

Pielęgnacja brody: najpopularniejsze obecnie style zarostu

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
  3. Pielęgnacja brody: najpopularniejsze style ...

W ostatnich latach broda jest prawdopodobnie najbardziej uwydatnionym i najczęściej stosowanym atrybutem męskiej estetyki. Niezależnie od tego, czy jest to efektem wpływu kina, czy też wielokrotnego stosowania zarostu przez wschodzące gwiazdy, różne style zarostu stają się coraz bardziej popularne. Duża część ich popularności wynika również z wpływu nowej fali vintage, która opanowała kulturę głównego nurtu. Noszenie brody stało się rodzajem fetyszu, który jest bardzo popularny zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt. Dowiedz się tutaj, jakie są najpopularniejsze style zarostu noszone obecnie.

Pogonofilia, czyli "niepohamowana miłość do brody".

Pogonofilia, czyli niepohamowana miłość do brody, może być motywem przewodnim nowej męskiej estetyki. Nawet w ramach bardziej współczesnych trendów, takich jak nie-binarność w makijażu profesjonalnym czy artystycznym, broda pozostaje popularnym i klasycznym, a jednocześnie nowoczesnym i charakterystycznym elementem.

Co dziwne, w dzisiejszym społeczeństwie i modzie zarost na twarzy zyskał na znaczeniu. Różnerodzaje zarostu, style i końcówkistają się coraz bardziej popularne, a handel produktami do pielęgnacji brody coraz bardziej się rozwija. Z drugiej strony, stosowanie klasycznych maszynek do golenia starzeje się i coraz bardziej popularne staje się profesjonalne stosowanie golarek elektrycznych, które zamieniają zarost w prawdziwe dzieła sztuki.

Wraz z pojawieniem się zarostu w naszym życiu codziennym i w naszej wyobraźni, hipsterski styl jest na czasie. Coraz częściej można spotkać osoby o szorstkim, brodatym i męskim wyglądzie, które klasyczną stylizację drwala w kratę zdekantowały do najbardziej osobliwej gamy nowych trendów.

Mity na temat brody

Jak w przypadku każdej ikony mody, popkultura utkała wokół brodatej postaci zasłonę mitów. Oto jego dwa najpotężniejsze mity:

  • Mężczyźni z brodą są o wiele bardziej atrakcyjni. Według badań opublikowanych w czasopiśmie "Evolutions & Human Behavior" mężczyźni z brodą są uważani za znacznie bardziej atrakcyjnych. Jak wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Northumbria, ma to związek z męskim wyglądem pełnej brody.

  • Mężczyźni z brodą są uważani za znacznie zdrowszych i bardziej energicznych. Ten szczególny mit przez lata był rozpowszechniany przez media i marketing wielkich koncernów kosmetycznych, sportowych i rozrywkowych, którym udało się skojarzyć noszenie brody z wizerunkiem sukcesu, zwycięstwa i luzu. Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o flesze i wysokie zyski, ponieważ według badań naukowych istnieje związek między noszeniem brody a zdrowiem.

Brody: najpopularniejsze obecnie najpopularniejsze obecnie style zarostu

Należy wiedzieć, że w zależności od kształtu, gęstości i wyglądu każda broda ma swoją własną tożsamość. Oto fryzury na brodę, które były modne w ostatnich latach.

Okrągła broda

Znany również jako broda okrągła, jest to jeden z rodzajów przycinania brody, który jest odpowiedni dla osób lubiących wygląd, który wzbudza trzeźwość, pewność siebie i skupienie. Mimo że jest to pełna broda, dla niektórych rezygnuje się z wyglądu dzikiego zarostu na rzecz wyglądu, który pozwala mężczyźnie mieć zarost i nie wyglądać nieelegancko. Ten styl łączy w sobie bardzo równe wąsy i kozią bródkę, które wokół ust podkreślają ich kształt.

Pełna i długa broda

Jest to typ zarostu, który nada Twojemu wyglądowi szczególnie rustykalny charakter. Wymaga on wiele specjalnej troski, nawet jeśli na pierwszy rzut oka na to nie wygląda. Jest to styl zarostu, który wymaga długiego czasu na zapuszczenie. Ten styl zarostu jest idealny dla osób szczupłych, ponieważ sprawia, że wyglądasz na nieco pełniejszego niż zwykle.

Średnia, pełna broda

Jest to najpopularniejszy styl zarostu wśród młodych mężczyzn. Doskonale wygląda w stylizacjach biznesowych i zawodowych, ponieważ stanowi idealną równowagę między powściągliwością a dzikością. Jego największą zaletą jest to, że może pomóc w zakryciu większych blizn, śladów po starym trądziku i wszelkich niedoskonałości na twarzy. Zdaniem kobiet to właśnie ten typ zarostu może sprawić, że będziesz wyglądać najbardziej atrakcyjnie.

Broda cieniowana

Popularnie zwana trzydniową brodą . Charakterystyczny wygląd to bardzo krótkie włosy, o długości około pół centymetra, pokrywające całą powierzchnię brody. Dla wielu osób jest to idealna broda, ponieważ łączy w sobie atrakcyjny, niewymuszony wygląd z bardzo konkretnymi właściwościami.

Broda z kołnierzem

Jest to dość wyjątkowy rodzaj brody, dlatego nie należy do najpopularniejszych stylów zarostu. Zasadniczo polega ona na zapuszczaniu włosów na dolnej części policzków, szyi, podbródku, a nawet na kościach policzkowych, co całkowicie eliminuje konieczność noszenia wąsów.

Broda typu "kaczy ogon

Jest to specyficzna odmiana długiej, pełnej brody. W tym stylu broda, którą nazywamy kozią bródką, jest zazwyczaj bardzo długa, a boki, policzki i kości policzkowe są przycięte. Charakterystyczną cechą tej fryzury jest to, że koniec koziej bródki kończy się spiczastym kształtem przypominającym kaczy ogon.

Broda Verdiego

Zainspirowany przez Giuseppe Verdiego, XIX-wiecznego włoskiego kompozytora oper romantycznych. Jest to kolejna fryzura z długą, pełną brodą, która łączy w sobie szczególne zastosowanie podkręconych wąsów .

Teraz, gdy znasz już różne rodzaje strzyżenia zarostu dla mężczyzn, będziesz mógł lepiej doradzać swoim klientom, aby uzyskali najbardziej idealny dla nich wygląd i sprawić, że będą regularnie powracać do Twojego salonu fryzjerskiego.

Artykuły związane:

  1. Poznaj części golarki
  2. Strzyżenia, które powinieneś wykonywać w swoim salonie fryzjerskim
  3. Zorganizuj swoją działalność dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu dla barber shopów