Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Jak wybrać sprzęt do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego?

Niekiedy mówi się, że piękno kobiety to piękne piękno, ale nietrwałe. Jeśli chce się wydłużyć jego moc potrzebne będzie stałe dbanie o twarz, włosy, całe ciało. Niezbędne w tym celu będzie wybieranie skutecznych kosmetyków, częste odwiedzanie salonów urody czy fryzjera. Właściciele tych takich firm starają się przyciągać klientów różnymi propozycjami, tak by dbać o ich wygląd.

Ważne jest między innymi to jak takie salony są wyposażone. Powinny być tam między innymi odpowiednie meble, które pozwolą na realizowanie usług związanych z dbaniem o piękno. Producenci sprzętu starają się nam proponować coraz więcej ciekawych rozwiązań. Wprowadzane są innowacyjne meble do salonów kosmetycznych, wyjątkowe kosmetyki, świetne jakościowo produkty. Wybór jest tak naprawdę ogromny. W tekście znajdziemy kilka ciekawych propozycji, które sprawią, że taki salon będzie lepiej wyposażony.

Jakie meble do salonu fryzjerskiego wybrać?

Odpowiednio wybrane meble są podstawą dobrze przygotowanego stanowiska fryzjerskiego. To one będą decydować o funkcjonalności, komforcie czy estetyce pomieszczenia.

Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Fotel fryzjerski jest podstawą każdego salonu. Powinien być tak przygotowany, by dobrze spełnił swoje funkcje. Najważniejsza jest oczywiście wygoda i na to trzeba zwracać uwagę. Komfort osoby pielęgnowanej jest bardzo ważny i dlatego dobre oparcie, wygodne siedzisko będzie bardzo ważne. Możliwe, że również dobrze sprawdzić się obrotowy fotel, który ułatwi nam między innymi wykonywanie niektórych fryzów, łatwiej będzie z nim pracować. Jeśli chodzi o wymiary najlepiej będzie głębokość między 50 a 70 cm, szerokość między 55 a 75 cm oraz wysokość między 80-100 cm. Obecnie modele przygotowane są mocno zróżnicowane. Trzeba jednak powiedzieć, że takie meble są kosztowne.

Jak znaleźć najlepszą konsoletę?

Jest to również bardzo ważny element wyposażenia. Powinien on przede wszystkim służyć klientowi do stałej kontroli pracy fryzjera. Otoczenie lustra, przy którym będzie się pracować jest bardzo ważne, chodzi o to, by mieć pod ręką wszystko co jest konieczne do wykonywania pracy. gdy występuje dobra konsoleta to na pewno praca przebiega sprawniej. Oczywiście to miejsce pracy, lustro musi być także bardzo dobrze oświetlone. Na ten element trzeba zwracać uwagę, bo trudno będzie wykonać elegancką fryzurę, jeśli niestety będzie nam brakowało tam odpowiedniego światła.

Pomocnik fryzjerski

Takim fajnym dodatkiem musi być także główny organizer, tak zwany pomocnik fryzjerski, w którym będą się znajdować najważniejsze akcesoria umożliwiające fryzjerowi komfortową pracę. Na tą chwilę tych możliwości nie brakuje i dzięki temu na pewno coś atrakcyjnego uda się tam wybrać.

Akcesoria fryzjerskie

Stanowisko do mycia

Również ważnym miejscem jest stanowisko do mycia, które powinno być w każdym salonie fryzjerskim. To właśnie tam klienci mają mytą głowę, powinno się więc to zorganizować, by przebiegało w komfortowych warunkach.

Suszarki

Suszarki podobnie jak inne akcesoria także muszą być w takim miejscu, gdzie będzie można je mieć komfortowo pod ręką. Jeśli chodzi o nakładane na głowę suszarki mogą znajdować się obok fotela.