Poradnik fryzjerski

Oprogramowanie do zarządzania salonem fryzjerskim: zoptymalizuj swój biznes

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. Oprogramowanie do zarządzania ...

Główną przyczyną upadku salonów fryzjerskich w ostatnich latach jest złe zarządzanie.

Prawdopodobnie osoby, które rozpoczynają działalność w tej dziedzinie nie posiadają odpowiednich umiejętności czy wiedzy, aby dobrze zarządzać biznesem.

Złe zarządzanie prowadzi do serii problemów, które z czasem stają się bardziej skomplikowane i kumulują się, a ich głównymi konsekwencjami są:

 • Długi czas oczekiwania Twoich klientów na wizytę u fryzjera.
 • Straty w zapasach spowodowane brakiem kontroli zapasów.
 • Niezadowolenie pracowników z powodu błędnego naliczania prowizji.
 • Brak lojalności Twoich częstych klientów.
 • Brak kontroli przepływu środków pieniężnych.

Kluczową kwestią jest to, że nie trzeba być geniuszem, aby rozwiązać te problemy, wystarczy oprogramowanie do zarządzania fryzjerstwem, narzędzie, które automatyzuje wszystkie zadania, które mogą wygenerować problem w przyszłości. Będziesz mógł zdalnie sterować swoim salonem, a wszystkie informacje będą przechowywane w chmurze (serwery, które hostują dane w internecie).

Większość oprogramowania do zarządzania działa w modelu biznesowym SaaS, działa na zasadzie miesięcznego abonamentu i ma kluczowe zalety w postaci niższych kosztów oraz regularnych, darmowych aktualizacji w trakcie trwania abonamentu.

Oprogramowanie do zarządzania posiada wiele funkcjonalności, a każda z nich generuje inne korzyści, po jej wdrożeniu zauważysz:

 • Zwiększony wskaźnik rezerwacji.
 • Wzrost rocznych przychodów przedsiębiorstwa.
 • Całkowita redukcja zadań administracyjnych Twojego salonu.
 • Wzrost wydajności profesjonalistów pracujących w Twoim salonie.
 • Lepsza informacja zwrotna od Twoich klientów.
 • Zwiększ swoją bazę klientów, korzystając z kampanii email marketingowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach oprogramowania do zarządzania, możesz sięgnąć po ten artykuł: Zalety oprogramowania w chmurze do zarządzania firmą.

Cechy oprogramowania do zarządzania salonem fryzjerskim

Oprogramowanie fryzjerskie może mieć wiele funkcjonalności, ale najważniejsze i najbardziej przydatne dla Twojego biznesu zostały wyjaśnione poniżej:

Planowanie wizyt online

Z oprogramowania planowania spotkań, klienci będą widoczne dokładnie w czasie, gdy chcą bez czekania, a w tym samym czasie styliści będą mieli nie "w dół czasu". Za pomocą twojego Twoja strona internetowa lub media społecznościowe, klienci będą rezerwować i przychodzić do Twojego salonu i przychodzą bezpośrednio do Twojego salonu, aby korzystać z Twoich usług. Dodatkowo będziesz miał w pełni zorganizowaną agendę swoich usługodawców. Są to. zalety, które dają Ci wartość dodaną na tym konkurencyjnym rynku.

Sprawozdania z zarządzania

Dzięki oprogramowaniu będziesz mógł w czasie rzeczywistym wiedzieć, ile pieniędzy wpływa za usługi Twoich dostawców, którzy są najbardziej wydajni i dokładnie wiedzieć, która usługa jest najbardziej pożądana. Będziesz wiedział, które godziny są najbardziej pożądane, a które mają mniej rezerwacji, a z tych wszystkich informacji będziesz mógł podejmować strategiczne decyzje, aby poprawić swoje dochody.

Kontrola zapasów

Fryzjerzy w trakcie swojej działalności stale zużywają wiele zasobów, mają też problem z ręcznym kontrolowaniem wydatków na produkty i robieniem tego w sposób efektywny. Dlatego właśnie oprogramowanie jest doskonałym narzędziem do zarządzania zapasami. Zautomatyzujesz wprowadzanie, wyprowadzanie i wydatkowanie zasobów według dostawców i według usług. Będziesz mógł zaplanować uzupełnianie zapasów i uniknąć marnowania zasobów. Biorąc pod uwagę inwentaryzacja online zaoszczędzisz wiele godzin pracy.

Kontrola środków pieniężnych

W salonie fryzjerskim codziennie przychodzi i odchodzi wielu klientów, każdy z inną usługą i innym pracownikiem, powoduje to skomplikowany przepływ gotówki. Dzięki oprogramowaniu do zarządzania zaoszczędzisz kilka godzin pracy i będziesz mógł na bieżąco wiedzieć, ile pieniędzy wpływa do Twojego salonu.

Email marketing

Dzięki oprogramowaniu do zarządzania, które ma tę funkcjonalność, możesz zautomatyzować wysyłanie e-maili do swojej bazy klientów, wysyłać segmentowane łańcuchy dla lepszej interakcji i używać szablonów, które sprawiają, że twoje e-maile są znacznie bardziej atrakcyjne. Doskonała okazja do wysyłania promocji lub treści wartościowych dla Twojej grupy docelowej, oferowania nowych usług i udzielania wskazówek, które Twoi odbiorcy uznają za wartościowe. Jeśli chcesz prowadzić dobre kampanie e-mailowe, polecamy Ci dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać email marketing.

Zarządzanie prowizją

Oprogramowanie do zarządzania prowizjami automatycznie oblicza prowizje dla wszystkich dostawców z Twojego salonu. Będzie to wspaniałe doświadczenie dla Twoich pracowników i mniej pracy dla Ciebie.

Aplikacja spersonalizowana

Ile znasz salonów, które mają własną aplikację, stworzenie aplikacji pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji i mieć bezpośredni środek komunikacji z klientami. W świecie, w którym ludzie spędzają ponad 4 godziny dziennie na swoich telefonach komórkowych, zapewniam Cię, że jest to miejsce, w którym chcesz mieć stałą widoczność swojego salonu.

Wnioski

Oprogramowanie do zarządzania znacznie usprawni Twój biznes, a jego dobre wykorzystanie wygeneruje więcej wolnego czasu, który będziesz mógł poświęcić na zaspokajanie potrzeb swoich klientów. Będziesz mógł uniknąć większości problemów, na które cierpią salony fryzjerskie i zapewnić swojemu biznesowi trwały i zrównoważony rozwój.

Jeśli chciałbyś zobaczyć spersonalizowaną demonstrację, jak działałoby oprogramowanie do zarządzania dla Twojego salonu, nie wahaj się poprosić o nią AgendęPro.