Poradnik fryzjerski

Porady dotyczące dekoracji salonu piękności

Niebawem otwierasz salon kosmetyczny lub chcesz przemodelować swój? Szukasz najlepszych opcji, aby dostosować przestrzeń do swoich potrzeb i sprawić, by Twoi klienci czuli się komfortowo i byli zadowoleni? Wiemy, że dekoracja jest niezbędna dla Twojego biznesu, więc oto kilka wskazówek, aby Twój salon wyglądał świetnie.

Określ swój styl

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia podczas dekorowania salonu jest to, że styl, który wybierzesz, powinien pasować do rodzaju klientów, których chcesz przyciągnąć: jeśli zdecydujesz się, na przykład, kierować do młodej publiczności, twój styl powinien być zgodny z najnowszymi trendami w modzie i kolorze.

Z drugiej strony, będzie to bardzo różne od tego, co wybrałbyś, jeśli twoja publiczność jest nieco starsza, być może szukając bardziej klasycznych linii i cieplejszych, bardziej konserwatywnych kolorów. Na tę decyzję wpływają również takie czynniki jak obszar, w którym się przebywa oraz sposób wyróżnienia się na tle konkurencji.

Wybierz swoją paletę kolorów

Bardzo wskazane jest, aby kolory, które wybierzesz dla swojej przestrzeni, były zgodne z ustalonym wcześniej stylem. Ważne jest również, aby kolorystyka, niezależnie od tego, jakie wybierzemy, ograniczała się do dwóch głównych barw: neutralnej, takiej jak biel, brąz lub ich warianty, oraz kontrastowej i żywej. Jeśli, na przykład, zdecydujesz, że twój neutralny kolor powinien iść na ściany, to powinieneś zastosować swój kontrastowy kolor do mebli i detali, lub odwrotnie.

Wybierz swoje meble

Wybór mebli do salonu powinien pasować zarówno do stylu, jak i kolorystyki, którą już wybrałeś. Należy również wziąć pod uwagę, że przed zakupem mebli należy zaplanować przestrzeń: krzesła powinny być zwrócone w stronę luster, aby Twoi klienci mogli zobaczyć, jak przebiega ich metamorfoza, a Ty powinieneś mieć miejsce na wyeksponowanie produktów, które stosujesz i sprzedajesz.

Jeśli zdecydujesz się na bardziej konserwatywny wizerunek, na stronie Alameda Mexico znajdziesz wszelkiego rodzaju meble w stylu klasycznym.

Na przykład, jeśli chcesz, aby twój styl był vintage, ale nowoczesny, możesz wybrać lustra z zakrzywionymi liniami lub barokowymi ramami i kontrastować je z prostymi liniami i jasnymi kolorami w meblach, ścianach lub detalach. Lub jeśli szukasz czegoś bardziej modnego i młodzieżowego, możesz zdecydować się na minimalistyczne linie i jasne kolory. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby Twoi klienci czuli się jak w domu.

Oświetlenie

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest oświetlenie przestrzeni. Twój wybór będzie zależał, przy tej okazji, od rodzaju lokalu, jaki posiadasz. Ilość naturalnego światła wpadającego do wnętrza da Ci klucz do wyboru lamp, których będziesz używać.

Przestrzeń musi być dobrze oświetlona, zarówno po to, abyś mógł prawidłowo pracować, jak i po to, aby Twoi klienci mogli docenić efekt końcowy. Najlepiej jest to osiągnąć poprzez połączenie zarówno lamp podłogowych, jak i oświetlenia na suficie i wokół luster.

Wykończenie

Wreszcie, starannie zaplanuj szczegóły, które będą towarzyszyć dekoracji przestrzeni: obrazy lub zdjęcia na ścianach lub szczegóły na stołach i ladach, wszystko to, aby dać spersonalizowany dotyk do swojej przestrzeni.

Jesteśmy pewni, że Twój salon będzie pięknie urządzony, a także idealny, abyś Ty i Twoi klienci czuli się w nim komfortowo i szczęśliwie.

Wraz z dobrą dekoracją musi iść najlepsza uwaga dla swoich klientów, to będzie bezużyteczne, aby mieć luksusową atmosferę i że klienci spędzają długie godziny czekając na obsługę i otrzymać złe traktowanie. Rozwiązaniem tego problemu jest wybór dobrych fachowców i wdrożenie oprogramowania do rezerwacji dla swoich klientów.