Akcesoria fryzjerskie

Akcesoria niemechaniczne do salonu fryzjersko-kosmetycznego – co wybrać?

W salonie fryzjerskim na co dzień fryzjerzy korzystają ze sporej ilości sprzętu mechanicznego, ale także nie mechanicznego, do którego należą takie elementy jak nożyczki, grzebienie, szczotki, wałki i klipsy na włosy.

Akcesoria fryzjerskie

Każdy z tych sprzętów musi być dostępny w kilku sztukach o różnej wielkości. Dotyczy to zarówno nożyczek, ponieważ oprócz wielkości, ważny jest także rozstaw dla palców i podparcie dla palca środkowego, ale także szczotek (okrągłych, płaskich, wykonanych z materiałów nieelektryzujących się), natomiast grzebienie muszą być dostępne w co najmniej kilku wersjach rozstawu ząbków, oraz takie ze szpilką do układania na jednym z końców. Bardzo ważny jest także fotel fryzjerski, którego profil i ergonomia wpływają na komfort odczuwany przez klienta.

Meble do salonu fryzjerskiego

Na rynku mamy sporą ofertę foteli fryzjerskich i nie powinno być problemu z doborem odpowiedniego modelu do salonu. Najlepsze są fotele, które pozwalają na regulację wszystkich najważniejszych elementów , decydujących o wygodzie siedzenia. Mówimy tutaj o regulacji oparcia, które można dopasować pozycją do czynności jaka będzie wykonywana, np. makijaż, o podnóżku którego wysokość na znaczenia dla komfortu przebywania w fotelu, oraz o podłokietnikach, które pozwalają na swobodne ułożenie ciała. Fotel powinien także dopasować się łatwo do wysokości kosmetyczki lub fryzjera, tak by maksymalnie ułatwić im pracę.

Wizyta u fryzjera

Kolejnym elementem wyposażenia na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę, jest stolik na którym wykonujemy wszystkie zabiegi związane z dłoniami. Powinien zapewnić łatwy dostęp do blatu z dwóch stron, najlepiej jak posiada szufladę, gdzie można przechowywać sprzęt potrzebny do zabiegów. Powinien być łatwy do utrzymania czystości, wręcz sterylnej, tak by klient bez obaw siadał przy nim.

Regał na wszelkiego typu produkty kosmetyczno – fryzjerskie, to kolejny element wyposażenia na który trzeba zwrócić uwagę. Jego wielkość oraz ilość sztuk jest uzależniony od ilości produktów jakie zamierzamy stosować w salonie. może mieć otwarte lub zamykane półki, lub też być zamykany tylko w połowie. Na pólkach otwartych można świetnie wyeksponować produkty hitowe jakie stosujemy, a w zamkniętej części przechowywać np. artykuły higieniczne.