Poradnik fryzjerski

Jak często faceci powinni się strzyc?

Jeśli jesteś Harveyem Specterem, prawnikiem z serialu "Garnitury", twoja fryzura powinna być równie droga jak twoja wypłata. Ze swoim idealnie wypolerowanym quiffem, przechadza się jak bóg korporacji - styl, który praktycznie wymaga posiadania fryzjera na szybkim wybieraniu. Ale kiedy nie prowadzisz stylu życia za milion dolarów, jak często faceci powinni się strzyc?

Dla perfekcjonistów, konieczność utrzymywania wypolerowanej fryzury przez cały czas jest nienegocjowalna. Po drugiej stronie spektrum, znajduje się facet wyluzowany, który preferuje niewymuszony, na wpół czysty wygląd. I wreszcie, masz mężczyznę, który leży gdzieś pomiędzy. Aby dowiedzieć się, na czym stoisz, weźmiemy pod uwagę trzy główne czynniki: długość włosów, styl i budżet.

Długość

Nie każda fryzura wymaga takiego samego poziomu pielęgnacji. Oczywiście, jeżeli nosisz kudłate włosy Johna Snowa, nie będziesz potrzebował interwencji fryzjera, dopóki nie będziesz przypominał bezdomnego dzikusa. W zależności od długości Twoich włosów, możesz więc odpowiednio zaplanować swoje fryzury.

Krótkie fryzury dla mężczyzn

Zalecamy raz w miesiącu - minimum. Ale jeśli Twoje włosy rosną szybko i jesteś wybredny w kwestii precyzji, te wizyty mogą się zwiększyć w zależności od Twojego budżetu i stylu (o którym porozmawiamy później).

Dla krótkich włosów, zalecamy raz w miesiącu - minimum.

Fryzury średniej długości

Faceci o średniej długości włosów powinni być poddawani strzyżeniu co 4-6 tygodni. Ten harmonogram oparty jest na średnim poziomie pielęgnacji. Jednakże, ta rutyna może się różnić w zależności od takich czynników jak struktura włosów i to czy masz blaknięcie - zobacz sekcję dotyczącą stylu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Mężczyźni o średniej długości włosów powinni podcinać je co 4-6 tygodni.

Długie włosy

Mając objętość na wiele dni, będziesz potrzebował podcinania co 4-6 miesięcy. Chodzi o to, by Twoje włosy były długie i zdrowe, aż do momentu, gdy osiągniesz punkt krytyczny, po którym najdroższa Ci mama zacznie się krzywić.

Styl

Każda fryzura wymaga odpowiedniego poziomu pielęgnacji. W zależności od tego, jak skomplikowana jest Twoja fryzura, jej struktura, boki i linia, możesz odpowiednio zaplanować swoje wizyty u fryzjera.

Włosy wymagające częstej pielęgnacji

Fantazyjna fryzura musi być na czasie. Szczegółowe fryzury z wysoko ściętymi bokami, takie jak buzz cut, sweep-back czy krótki quiff, opierają się na wyrazistych liniach i precyzyjnych warstwach. Spodziewaj się strzyżenia co dwa do czterech tygodni.

Złożone fryzury z podcieniami nigdy nie powinny przekraczać jednego centymetra poza fazę wzrostu. Szczególnie w przypadku wysokich fadesów, musisz zachować kontrast pomiędzy długością na górze i krótkością po bokach. W przeciwnym razie, stracisz wymiar i ostrość, co oznacza znacznie mniejszy wpływ. Pomyśl o Bradleyu Cooperze i jego "I'm too-handsome-to-care vibe" - nie polecane dla 97% populacji.

Jeśli masz bokobrody z maszynką do golenia, możesz być jeszcze bardziej wybredna w kwestii poprawek. W odróżnieniu od tradycyjnych części, nowe wersje golą się na czysto w skórze głowy za pomocą trymera, co powoduje większe podkreślenie. Ta linia powinna pozostać tak wyraźna i widoczna, jak pasy na drodze. W przeciwnym razie, ta fajna linia będzie wyglądać bardziej jak fajna blizna. Najważniejsze jest, by golenie wyglądało na zamierzone, a nie na nieszczęśliwy wypadek.

W przypadku każdej fryzury, która przestrzega tak surowych zasad, będziesz musiała często się strzyc. Okres.

Włosy średnio wymagające

Jeżeli nie chcesz, aby salon fryzjerski stał się Twoją nieoficjalną jaskinią, kluczem do sukcesu będzie fryzura o mniejszej precyzji. Rozważ fryzury takie jak luźny quiff, kręcony high-top lub teksturowane kolce. Te fryzury mają bardziej elastyczny etap odrastania, więc po miesiącu lub dwóch nadal będą wyglądać akceptowalnie.

Możesz ewentualnie przedłużyć żywotność tych fryzur, jeżeli dobrze posługujesz się suszarką. Poskromienie odrośniętych włosów za pomocą odpowiednich umiejętności stylizacyjnych i pomady, doda fryzurze, która odrosła już po okresie świetności, długowieczności.

Tradycyjne biznesowe cięcie Dona Drapera jest doskonałym przykładem średniej pielęgnacji. Boki są krótkie, w stylu oldschoolowym, bez poluzowania, natomiast góra ma długość wystarczającą do zaczesania do tyłu. Przy linii szyi, włosy są zwężone, pozwalając tyłowi naturalnie wyrosnąć. Zwężony dekolt może być bardziej odpowiedni niż zablokowany, ponieważ twarde linie z tyłu wymagają regularnych poprawek.

Weź więc lekcję od Drapera: jeżeli chcesz mieć przeciętną fryzurę, zrezygnuj z zaczesywania włosów na bok. Możesz co najwyżej pozwolić sobie na niską grzywkę, jeżeli Twoje włosy wolno odrastają.

Włosy wymagające niewielkiej pielęgnacji

Niektóre męskie fryzury są naturalnie niesamowite. Od fal po kok, możesz zapuścić swoją grzywę bez większych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczą 2-3 razy w roku, aby utrzymać długość w ryzach.

Ale nie mówimy tu tylko o długich, sięgających ramion włosach. Fryzury takie jak długi quiff czy gęsta szczotka mogą rosnąć przez wiele miesięcy, wymagając przy tym coraz większej ilości pomady, by utrzymać tę zniewalającą grawitację fryzurę.

Niektóre wersje fryzur charakteryzują się szaloną objętością, sięgającą nawet sześciu centymetrów od skóry głowy. Takie długie fryzury powinny być czyszczone co 3-4 miesiące, chyba, że zanikają po bokach. W takim przypadku, nie jest to już fryzura łatwa w utrzymaniu.

Niektóre męskie fryzury są naturalnie niesamowite. Od niechlujnych fal po kok, możesz zapuścić swoją grzywę bez większych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczą 2-3 razy w roku, aby utrzymać długość w ryzach.

Budżet

Częste wizyty u fryzjera mogą spowodować wzrost rachunków. Koszt będzie zależał od dwóch czynników: potrzeb Twojej fryzury i Twojego fryzjera.

Fryzury z dużym budżetem

Jeśli chodzisz do mistrza fryzjerstwa w najlepszym salonie, możesz wydać 100 dolarów za wizytę. Cotygodniowe wizyty na strzyżenie dadzą rachunek w wysokości 400 dolarów miesięcznie.

Ta opcja może nie być realistyczna dla wszystkich, zwłaszcza jeśli jesteś facetem, który śledzi każdy mieszek włosowy i prędzej ukryje się pod czapką niż odsłoni niedoskonały skład.

Średnie budżetowe fryzury

Porozmawiajmy teraz o budżecie bardziej praktycznie. Zakładając, że wybierasz się do fryzjera na średnim poziomie, możesz liczyć na około 20-30 dolarów za strzyżenie. Dla wysokiej konserwacji fryzury, będziesz budżetowania $ 50-$120 miesięcznie - nie wliczając w to napiwek. Ojej!

Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach, rozważ wybór fryzury, która może odrosnąć bez konieczności częstych poprawek. Możesz też zawsze spróbować pracy u fryzjera w szkole fryzjerskiej; ta opcja jest najtańsza. Ale rób to na własne ryzyko...

Jak można się spodziewać, kwestia tego, jak często faceci powinni się strzyc, nie ma jednej, jednoznacznej odpowiedzi. Każdy facet ma swoje własne preferencje i potrzeby, co stwarza wiele zmiennych, które mogą wpłynąć na jego harmonogram strzyżenia. Aby Twoje włosy zawsze wyglądały świeżo i reprezentacyjnie, dobrze zaplanuj swoje cięcia. A jeżeli kiedykolwiek się ociągasz, nigdy nie chowaj włosów pod czapką. Jesteś od tego lepsza.

Nadal szukasz idealnego produktu do włosów?

Przeczytaj nasz przewodnik po produktach do włosów dla mężczyzn lub kliknij na poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej o każdym z naszych produktów do włosów.

Przeczytaj nasz przewodnik Kup Pomadę

Pasta teksturyzująca

Jak samodzielnie podcinać włosy? 7 wskazówek jak lepiej podcinać włosy?

Jak określić kształt swojej brody (z przykładami)?