Poradnik fryzjerski

Szczotkowanie włosów: Technika w 4 prostych krokach

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Uroda
 3. Suszenie włosów: Technika w 4 ...

Włosy pełne objętości i wystylizowane zawsze będą modne. Dlatego też suszenie włosów suszarką jest trendem, który zyskuje coraz większą popularność. Suszenie włosów z zachowaniem tradycyjnych cech, które uwielbiamy, ale z łatwością przy użyciu tylko dwóch narzędzi, sprawia, że suszenie włosów to kolejna wielka rzecz w branży kosmetycznej.

W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co należy wiedzieć o suszeniu na sucho i jak można zacząć je oferować w swoim salonie. Pamiętaj, że bycie na bieżąco z trendami w branży kosmetycznej ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy, ponieważ pozwala Ci wyróżnić się na rynku i zaoferować unikalne usługi.

Słowo szczotkowanie pochodzi od czesania lub szczotkowania. Suszenie to modelowanie włosów za pomocą suszarki i rozgrzanego grzebienia. Główna różnica w porównaniu ze zwykłym suszeniem polega na tym, że włosy można prostować i falować za pomocą tych samych narzędzi.

Jak działa suszenie?

Podstawy działania suszenia włosów są takie same jak w przypadku każdej innej obróbki termicznej. Pod wpływem ciepła keratyna (cząsteczka obecna we włosach) staje się podatna na formowanie .

Proces ten umożliwia prostowanie lub falowanie włosów klienta przy użyciu suszarki i grzebienia termicznego. Dzięki tej reakcji molekularnej suszenie może być stosowane do każdego rodzaju włosów, zarówno prostych, falowanych, jak i puszących się. Ciepło wystarczy, aby uformować włókno włosa zgodnie z upodobaniami klienta.

Kiedy stosować suszenie?

Suszenie można polecić każdej klientce, która chce tymczasowo zmienić fryzurę, ponieważ efekt działania ciepła zniknie po umyciu włosów. Jest to dobry wybór dla codziennych fryzur, bez względu na rodzaj włosów.

Pamiętaj, że łatwiej będzie wykonać tę czynność na prostych włosach, ponieważ łatwiej jest je ułożyć. Ważne jest również ostrzeżenie klientek z włosami falowanymi, że jeśli je wyprostujesz, przed umyciem włosów będą mogły zaobserwować, że ich fale powoli wracają.

Jak suszyć włosy?

Suszenie włosów jest o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wykonaj te kroki, a staniesz się ekspertem.

 • Rozczesz włosy: Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest rozczesanie włosów klienta. Upewnij się, że nie ma żadnych węzłów, ponieważ będzie to miało duży wpływ na rezultat suszenia. Po ułożeniu włosów zaleca się użycie produktu termoochronnego, aby nie uszkodzić włosów klientki ciepłem suszarki.

 • Podziel obszar roboczy: Aby proces był skuteczniejszy i szybszy, należy wydzielić różne partie włosów. Można to zrobić w dowolnej grubości, ale zalecamy pracę z 4 odcinkami. Po podzieleniu włosów klientki, należy przygotować narzędzia pracy.

 • Zacznij od suszenia: Wybierz pierwszą partię włosów, z którą chcesz pracować i rozpocznij proces. Dokładny ruch grzebienia i suszarki zależy od tego, jaką fryzurę chce uzyskać klientka. W trakcie tego procesu należy pamiętać o odpowiednim wysuszeniu nasady i końcówek włosów, ponieważ są to miejsca, które często są zaniedbywane i mają tendencję do puszenia się.

 • Utrwalenie lub uszczelnienie włosów: Kiedy włosy są już suche i ułożone tak, jak życzy sobie tego klientka, należy je uszczelnić, co można zrobić, utrwalając keratynę we włosach chłodnym powietrzem z suszarki . Jeżeli klientka chce wykonać fryzurę na specjalne wydarzenie, warto zastosować produkt o zamkniętej formule, który pozwoli jej cieszyć się fryzurą bez obaw o jej trwałość.

Zalecenia i przeciwwskazania dotyczące suszenia włosów

Choć jest to bardzo łatwa fryzura, która wygląda wspaniale na każdym, suszenie włosów ma też swoje przeciwwskazania. Należy pamiętać, że za każdym razem, gdy pracujesz z wysoką temperaturą, zdrowie Twoich włosów jest zagrożone, dlatego weź pod uwagę poniższe wskazówki:

 • Używaj osłony termicznej: niezależnie od długości i rodzaju włosów klientki, ważne jest, aby pomiędzy włosami a źródłem ciepła znajdowała się bariera ochronna, w przeciwnym razie można je poważnie poparzyć.

 • Kontroluj ciepło: Dużą część techniki stanowi wiedza o tym, ile ciepła należy zastosować i jak długo. Nadmierne stosowanie ciepła przez bardzo długi czas jest szkodliwe dla włosów klientki.

 • Unikaj przesuszenia: powysuszeniu włosów ważne jest, aby je nawilżyć. Można to osiągnąć stosując olejki, które nie tylko korzystnie wpływają na zdrowie włosów klientki, ale także nadają im połysk.

 • Należy to robić z umiarem: Suszenie włosów to fryzura, którą można nosić przez kilka dni, nie zaleca się jednak wykonywania tej czynności częściej niż 2-3 razy w tygodniu ze względu na potencjalne zużycie włosów.

Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę podczas suszenia włosów w salonie fryzjerskim! Weź pod uwagę zalecenia, aby priorytetowo traktować zdrowie włosów swoich klientów, a już będziesz na dobrej drodze, aby stać się najpopularniejszym salonem w swojej okolicy .

Powiązane artykuły:

 1. Fryzura na pixie: pochodzenie, styl, jak ją wykonać i jak o nią dbać
 2. Akrystyka: technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
 3. Różne fryzury na imprezę dla kobiet