Akcesoria fryzjerskie

Jakie akcesoria elektryczne kupić do salonu kosmetycznego?

Najbardziej popularne obecnie opcje stanowią świetne rozwiązanie dla tych firm, które są na małej przestrzeni. Urządzenia obecnie dostępne o wielofunkcyjnym charakterze łączą funkcję kilku sprzętów i dzięki temu będzie można oszczędzić miejsce ale i pieniądze. Można znaleźć między innymi takie urządzenia, które mają możliwość pracy w systemie 7 w 1. Pozwalają one wykonywać między innymi podstawowe zabiegi mezoterapii oraz mikrodermabrazji.

Narzędzia fryzjerskie

W większości salonów musi się także znaleźć miejsce na podgrzewarkę do wosku oraz parafiny, które potem będą stosowane do aplikacji. Najważniejszym elementem będzie duża moc takiego urządzenia ale jednak kontrola przy podgrzewaniu. W niektórych salonach wykorzystywane są urządzenia do mechanicznej depilacji. Salony oczywiście stawiają także na solarium. Lepiej będzie inwestować w sprzęt dobrej jakości, ponieważ od razu będzie można zauważyć efekty pracy tego sprzętu.

Wybór jest tak naprawdę bardzo duży. Znajdą się lampy o zróżnicowanej mocy. Warto mieć takie sprzęty, które pozwalają kontrolować moc opalania, są wydaje i odpowiednio pracują. Jednak koszt jednego łóżka dobrej jakości to nawet 30 tysięcy złotych. Alternatywą może być solarium natryskowe, gdzie barwnik nadawany jest sprayem w specjalnej kabinie.

Dobrze będzie mieć również profesjonalny sprzęt do manicure oraz pedicure. Wymienne frezy pozwalają na przygotowane paznokci idealnych w zależności od tego czy będzie piłowanie czy może polerowanie. Sprzęty takie mają różną ilość obrotów oraz wydajność.

Kosmetyki

Oczywiście salon musi mieć także dobrze przygotowane kosmetyki. Konieczne są w takim miejscu różnorakie przyrządy kosmetyczne. Najważniejsze z nich to zawsze ostre nożyczki, pęsety, pilniczki czy specjalne plastry do depilacji. Warto mieć brodziki do moczenia nóg, przenośne brodziki dla klientów. Oczywiście trzeba pamiętać o ich myciu oraz dezynfekowaniu po każdym ich używaniu.

Profesjonalny salon piękności

Nie zapominajmy o całej gamie kosmetyków pielęgnacyjnych, które wykorzystywane są do zabiegów. Można tutaj mówić o różnych podkładach, korektorach, pudrach czy cieniach. Pojawiają się także utrwalacze, które sprawią, że makijaż dłużej będzie się utrzymywał. Sporym wydatkiem jest także kupno dobrych kolorowych kosmetyków do manicure oraz pedicure. W każdym salonie na zapleczu powinny być także sprzęty dla załogi a wiec szafki na odzież czy też meble do przechowywania ręczników, suszarka czy zaplecze kuchenne, które pozwoli zorganizować wolną chwilę w trakcie pracy i dzięki temu pracownicy będą mieli lepsze warunki.