Poradnik fryzjerski

Jak często faceci powinni brać prysznic?

Prysznic dziennie trzyma BO z dala. Lub dla bardziej obsesyjnie czystych maniaków, dwa razy dziennie. Ale czy wiesz, że istnieje coś takiego jak zbyt częste branie prysznica? Nauka sugeruje, że nadmierne branie prysznica może pozbawić twoją skórę zdrowych bakterii i wilgoci. Rezultat? Sucha skóra, śmierdzące pachy i trądzik. Tak więc, jak we wszystkim w życiu, w czystości chodzi o równowagę. To zrozumiałe, że po spoconym treningu, czy to na siłowni (czy w worku), pragniemy dodatkowego peelingu. Oto, jak prawidłowo regulować prysznic.

Jak często powinienem brać prysznic?

Ogólną zasadą jest branie prysznica raz dziennie, najlepiej na noc. Ta zasada pozwala ci budzić się czystym i kończyć dzień czystym. W ciągu dnia twoje ciało gromadzi pot i nieprzyjemny zapach, a jednocześnie jest narażone na działanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i bakterii. Noc jest idealna na usunięcie tej mieszaniny nieprzyjemnych zapachów, abyś mógł zachować świeżość.

Możesz uzyskać najwięcej mocy czyszczącej ze swojego prysznica raz dziennie, używając naturalnego mydła do ciała. Jest ono bardziej skuteczne niż zwykłe drogeryjne mydło, ponieważ zawiera antybakteryjne olejki, które bezpiecznie i delikatnie spłukują brud. Z drugiej strony, mydło na bazie chemicznej zawiera alkohol, parabeny i siarczany. Te ostre środki antyseptyczne niszczą nie tylko zanieczyszczenia, ale również naturalne oleje i mikroorganizmy naszego ciała, które nadają naszej skórze zdrowy, promienny blask. Nie przeszkadzaj naturze.

Dlaczego nie dwa razy dziennie?

Jeśli bierzemy prysznic zbyt często, usuwamy z naszego ciała przyjazne bakterie. Wszyscy potrzebujemy tych zdrowych mikrobów, ponieważ niczym tarcza ochronna pomagają one stworzyć barierę pomiędzy naszą skórą a zanieczyszczeniami z otoczenia.

Bez tej ochrony Twoja skóra nie jest w stanie samodzielnie bronić się przed toksynami i szumowinami. Gdy te naturalne mechanizmy obronne osłabną, Twoje problemy z higieną mogą się pogorszyć. I pewnie domyślasz się, co się dzieje - dodatkowy nieprzyjemny zapach i łuszcząca się skóra. Zamiast więc pielęgnować się dodatkowymi prysznicami, zastosuj podejście oparte na twardej miłości: myj się raz dziennie i używaj dużo dezodorantu.

Co zrobić, gdy mam trądzik?

Trądzik na ciele jest zwykle spowodowany przez trzy rzeczy: syntetyczne mydło, złą dietę i wreszcie zbyt częste kąpiele pod prysznicem! Kiedy agresywnie niszczysz swoją skórę szorstkimi mydłami i nadmiernym oczyszczaniem, jak wspomniano wcześniej, niszczysz naturalną barierę nawilżającą skóry. Bez niej Twoja skóra będzie odwodniona, łuszcząca się, a w niektórych przypadkach podrażniona.

Kiedy Twoje ciało walczy z produkcją własnej wilgoci, może zacząć się bronić, produkując jeszcze więcej oleju. Wtedy nie tylko pojawi się więcej tłuszczu i nieprzyjemnego zapachu ciała, ale także więcej wyprysków (trądzik na klatce piersiowej i plecach).

I choć być może twoja dzielna dziewczyna nie ma nic przeciwko wyskakiwaniu tych paskudztw, lepiej jest unikać tych "chwil więzi" razem wziętych. Tak więc jeśli zastanawiasz się, "jak często faceci powinni brać prysznic?", najlepiej jest brać go raz dziennie.

Wybór odpowiedniego płynu do mycia ciała

Wybierając płyn do mycia ciała, wybierz bezalkoholową mieszankę zawierającą naturalne składniki, dzięki którym Twoja skóra nie wyschnie i nie zostanie pozbawiona ważnych składników odżywczych potrzebnych do zachowania zdrowego wyglądu. Uniwersalny płyn do mycia, który można stosować do włosów, brody i skóry, pozwoli Ci również zaoszczędzić cenne minuty pod prysznicem.