Twój dziadek pewnie używał bębenka bezpieczeństwa: Oto dlaczego

Wyobraź sobie twojego dziadka w jego czasach chwały. Zanim wyjdzie w swoim dandysie, nigdy nie opuściłby domu bez swoich ulubionych rzeczy: bochenków z groszem, kapelusza fedory, a przede wszystkim swojego zaufanego narzędzia do pielęgnacji: maszynki do golenia.

Bezpieczna maszynka to przyrząd do golenia z osłoną ochronną umieszczoną pomiędzy boczną częścią ostrza a skórą. Jej konstrukcja powstała na bazie prostej maszynki, pięciocalowego ostrza golącego, które składa się w rękojeści - znanej również jako maszynka do golenia podcinania gardła. I nic dziwnego, że tak się stało. Każdy, kto kiedykolwiek widział Johnny'ego Deppa grającego w Sweeney Todda (Demonicznego fryzjera z Fleet Street) wie, że maszynka prosta może być zabójcza (ale tylko w rękach psychopaty).

Więc jak te podcięte gardła ewoluowały w nowoczesne maszynki do golenia, których używamy dzisiaj? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, skąd wzięła się ta bezpieczna maszynka dziadka i dlaczego faceci powinni kontynuować tę tradycję.

Tak jest łatwiej

W połowie lat 1900-tych wynaleziono maszynki do golenia, co całkowicie zmieniło sposób, w jaki mężczyźni pielęgnowali.

Wcześniej wszyscy zakładali, że golenie może być wykonywane tylko przez profesjonalistów. Oznaczało to, że za każdym razem, gdy dziadek miał długą i chropowatą brodę, musiał jechać do fryzjera, czekać na swoją kolej i przechodzić przez cały ciągnący się proces: masaż głowy, opiłowywanie paznokci, przycinanie brwi, trochę wody kolońskiej - i po tym wszystkim.

Można docenić poziom wygody wprowadzony przez maszynkę do golenia. Mężczyźni mogli wreszcie golić się w zaciszu domowym.

Jest to opłacalne.

Dla twojego dziadka, posiadanie własnej maszynki było jak posiadanie kolorowego telewizora. Chociaż oboje potrzebowali tej inwestycji, w końcu zaoszczędzili ci sporo pieniędzy. Tak jak nie musiałbyś już kupować biletów do kina za każdym razem, gdy chciałbyś zobaczyć film w kolorze, tak samo zaoszczędziłbyś na opłatach za fryzjerstwo, goląc się w domu tak często, jak tylko byś chciał.

Maszynka do golenia jest zbudowana tak, aby trwała. W zależności od tego, jak dobrze dbasz o strażnika, chroniąc go przed bakteriami i rdzą, maszynka może pozostać z Tobą przez lata. Ale niestety w dzisiejszych czasach wielu facetów nie jest aż tak oddanych inwestowaniu w długoterminową relację z golarką. W połączeniu z zestawem do golenia, w skład którego wchodzi olejek do golenia wstępnego, krem i woda po goleniu, bezpieczna maszynka do golenia jest nie tylko wartą zachodu inwestycją, ale także kluczowym elementem kompletnej rutyny golenia.

Są lepsze dla środowiska.

Nie musisz być zielonym dziwakiem, żeby dbać o planetę. Warto wspomnieć, że proste maszynki są świetne dla środowiska. Nie pozostawiają po sobie śmieci ani toksycznych chemikaliów.

Więc widzisz, że maszynki do golenia są eko-smartem.

Nie bądź marnotrawnym konsumentem - bądź jak twój dziadek i gol się jak zwycięzca.

To daje lepsze golenie

Jak wszystkie wielkie wynalazki, klasyczna maszynka do golenia przechodziła dziesiątki udoskonaleń, zanim stała się standardową wersją.

Model z podwójnymi krawędziami jest najbardziej popularny, znany z tego, że umożliwia dokładne golenie. Dzięki dwóm ostrzom po jednej stronie golarki, zyskujesz dużo większą kontrolę. Podczas gdy brzytwa z pojedynczym ostrzem utrzymuje również twarz gładszą i bardziej miękką, dodatkowa korzyść polega na szybkim i łatwym przełączaniu, która strona ostrza jest stracone.

Ale jakość golenia to nie tylko ostrze; to cała rutyna: przygotowanie, cierpliwość i produkty. Tak jak robią to dobrzy dziadkowie, musisz używać wysokiej jakości produktów do golenia, takich jak olejek do golenia i krem do golenia o bogatej zawartości skóry. Kiedy inwestujesz w cały pakiet, to właśnie wtedy otrzymujesz naprawdę najbliższe, najbardziej gładkie golenie.

To męski rytuał.

Używanie maszynki do golenia trzyma cię na nogach dziadka. Przez ostatnie stulecie nauka golenia się przy użyciu maszynki jest dziedzictwem człowieka. Jest to lekcja przekazywana z pokolenia na pokolenie, zwykle z ojca na syna.

To jeden z tych epickich momentów, podobnie jak w Lwie Królu, kiedy Mufasa mówi Simbie: "Pewnego dnia, mój synu, to wszystko będzie twoje", ale wyobraź sobie, że zamiast tego mówi o swojej grzywie i daje Simbie maszynkę.

Te tradycje ojciec-syn są bezcenne. Mówimy o przywracaniu czasów, w których golenie nie było koniecznie obowiązkiem, ale dumą człowieka.

To jest spersonalizowane.

Za czasów twojego dziadka, golenie było niestandardowym doświadczeniem.

Były one wykonywane na zamówienie, dostępne w wielu wzorach, opcjach pakowania, kombinacjach kolorystycznych i stylach pudełek. Niektórzy mężczyźni mieli nawet wygrawerowane uchwyty. Zasadniczo, każdy aspekt konstrukcji prostej maszynki miał na uwadze klienta. To sprawia, że miłość i duma są w centrum uwagi klienta.

Dziś nadal można uzyskać to indywidualne doświadczenie golenia. Bezpieczne golarki są dostępne w takich wykończeniach jak chrom, nikiel i złoto (jeśli jesteś naprawdę chętny), a także w innych specjalnych wersjach.

Mimo, że te piękności są przeznaczone do koszulki, nie są one lekką inwestycją. Więc co zrobić, jeśli chcesz te same standardy jakości, ale bez zawyżonej ceny? Cóż, na początek, nie szukaj maszynki do golenia, która jest pokryta złotem. Dalej, nie zawsze wybieraj najbardziej oczywistą, mocną markę. I na koniec, zawsze szukaj zabytkowych lampek. Niektóre rzeczy nigdy nie powinny się zmienić.

Nasza trzyczęściowa maszynka jest idealnie wyważona, aby zapewnić Ci gładkie i wygodne golenie za każdym razem. Wykonana z mosiądzu klasy premium i ważąca 3,7 uncji, nasza bezpieczna maszynka zapewnia Ci kontrolę i wagę potrzebną do golenia przy mniejszym wysiłku i nacisku.