Poradnik fryzjerski

Przewodnik noszenia kolorów dla mężczyzn

Twój styl sugeruje wiele na temat Twojego statusu, sukcesu i uczciwości. Najważniejsze w tej regule jest Twoje wyczucie kolorów. Pomyśl o tym: jeśli jesteś trzydziestokilkuletnim bankierem, który wciąż próbuje założyć fioletowy blezer Dolce i złote loafersy, możesz czuć się zabawnie i krzykliwie, ale będziesz też wyglądać jak chłopiec z ADD w modzie. Aby uniknąć wrażenia, że ubierasz się jak kręgiel, podszkolmy Twój apetyt na kolory. Oto twój przewodnik po noszeniu kolorów, koledzy.

Zasada 3 kolorów na strój

Aby opanować swój strój, będziesz chciał przestrzegać złotej zasady kolorów: nigdy nie noś więcej niż trzy główne kolory w stroju na raz.

Chociaż istnieją wyjątki od tej reguły, zacznijmy najpierw od podstaw.

Reguła trzech kolorów ma na celu zapobieganie nadmiernemu komplikowaniu stroju. Z kolei, możesz nosić jeden kolor, np. czerwony lub żółty, w połączeniu z dwoma neutralnymi: białym, czarnym, szarym i piaskowym. Tak więc, na przykład, jeśli Twój strój jest już biały i szary, możesz założyć pomarańczowy krawat.

Teraz dowiedzmy się, kiedy ta zasada nie ma zastosowania.

Zaszalej z kolorami żeglarskimi

Jedynym wyjątkiem od reguły trzech kolorów są kolory żeglarskie. Są to klasyczne kolory żeglarskie: czerwony, morski i żółty. Są one całkowicie akceptowalne do noszenia razem, tak długo, jak jest przynajmniej jeden biały element, który przełamuje strój.

Oznacza to, że nie możesz nosić marynarskiej koszuli z czerwonymi spodniami, ale już marynarka na białej koszuli z czerwonymi spodniami jest jak najbardziej do przyjęcia. Wyobraź to sobie. Ok? Alternatywnie, możesz nosić biało-czerwoną koszulę w paski z marynarskimi spodniami - łapiesz o co chodzi?

Tak długo, jak jest jeden kawałek białego ubrania w twoim nautycznym stroju, jesteś dobry.

Ziemiste odcienie to bezpieczna zabawa

Może zasady kolorystyczne to nie Twoja sprawa. Nie martw się. W takim razie po prostu trzymaj się kolorów ziemi: brązu, przykurzonego różu, oliwki, łupkowego błękitu i beżu. Te kolory naturalnie do siebie pasują, ponieważ należą do tej samej rodziny odcieni. Tutaj nie ma miejsca na pomyłkę.

Dopełnij swój strój i uzupełnij swój wygląd naszą kolekcją kosmetyków do pielęgnacji włosów stworzoną wyłącznie dla mężczyzn.

Przypadek baby pink

Być może zaskoczy Cię fakt, że trend na różowe koszule nie pojawił się przypadkowo w latach 2000. Tak naprawdę, po raz pierwszy stał się on popularny wśród chłopaków w stylu preppy już w 1900 roku. Od tamtego czasu pojawia się jako trend, może co drugą dekadę, znany ze swojego uroczego, męskiego uroku.

Oto podstawowe zasady, jak nosić różową koszulę. Ryzykując, że zabrzmisz jak modowy snob, radzimy nosić różową koszulę w jednym z dwóch scenariuszy: gdy jest to aktualny trend na wybiegach lub podczas miesiąca świadomości raka piersi. W każdym innym przypadku, będzie to po prostu ironia. Ale tak czy inaczej, każdy dżentelmen ma oczywiście prawo do rozsiewania swoich modowych nasion - nawet w różowych koszulach.

Noś metalik z rozwagą

Na koniec porozmawiamy o metaliczności. Dzięki swojemu błyszczącemu blaskowi, są one mocnym akcentem, który powinien być noszony tylko w małych dawkach. Najlepiej nosić je jako akcenty stroju, takie jak srebrne buty Oxford lub brązowy pasek. A jeśli jesteś bardzo ekscentryczna, możesz z dumą nosić błyszczące czarne spodnie - twoja decyzja.

Kolory to nabyta umiejętność. Nikt nie mówi, że musisz zaniedbywać swój naturalny instynkt kolorystyczny, ale jako stylowy dżentelmen naucz się trenować swoje zmysły.