Poradnik fryzjerski

Nowe imperium piękna: dłonie i stopy

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Nowe imperium piękna: dłonie i stopy

Nie ma nic bardziej relaksującego dla kobiety niż zrobienie paznokci, wiele osób uważa to za formę rozpieszczania i przestrzeń dla siebie. Jednak jeszcze kilka lat temu manicure czy pedicure uważany był za luksus, niemalże dziwactwo lub wyłączność dla celebrytów. Dziś obraz jest zupełnie inny, bo salony paznokciowe rozmnożyły się w błyskawicznym tempie.

Aby zorientować się, jak bardzo rozwinął się w Chile rynek kosmetyczny, wystarczy spojrzeć na sprzedaż tej branży. Tylko w 2017 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie 65 mld USD, rosnąc o 42,5% w latach 2012-2017, co czyni ją jednym z najszybciej rozwijających się rynków - podaje América Retail.

Biznes w branży kosmetycznej rozrósł się gwałtownie. Corina Padilla, twórczyni Expomanicure & Belleza, mówi, że w Chile jest około 17 400 centrów urody, salonów kosmetycznych i spa. W tym sensie istnieje zróżnicowana oferta dla konsumentów, choć bez wątpienia prym wiodą trwałe lakiery do paznokci i nail art.

Nail art stał się trendem, który jest tutaj na czasie. Nail art stał się trendem, który jest tutaj na czasie. Zdobienie paznokci i kreatywne projekty przejęły wiele kobiet na całym świecie. Podobnie jak trwały lakier do paznokci, który zdetronizował tradycyjny lakier do paznokci, ponieważ pozostawia bardziej błyszczące, schludne wykończenie i przede wszystkim utrzymuje się znacznie dłużej.

Dlatego wraz ze wzrostem zapotrzebowania siłą rzeczy wzrasta zapotrzebowanie na większą liczbę specjalistów w tej dziedzinie. Corina Padilla, która jest również dyrektorem Manicure Chile, instytucji akademickiej, która oferuje różne kursy manicure i pedicure, zwraca uwagę, że sztuka rąk stała się bardziej profesjonalna i nie jest już pracą niedocenianą, jak to było 15 lat temu. Dziś istnieje wiele instytucji poświęconych nauczaniu tej rozwijającej się techniki, z elastycznymi harmonogramami i różnymi cenami. Ale zawsze pozostaje opcja samouka. Na YouTube jest wiele tutoriali, które przy prostych krokach i dużej ilości praktyki mogą stać się gwiazdą rockową paznokci.Możesz być również zainteresowany:

  1. Trendy w paznokciach na rok 2020
  2. Oprogramowanie do estetyki