Czy faceci powinni przycinać swoje oczy?

Nie krępuj się. W życiu każdego faceta przychodzi czas, kiedy potrzebuje "The Talk". Jak na pierwszy raz, temat pielęgnacji brwi może być trochę przerażający. A jeśli unikałeś tego tematu, prawdopodobnie dowiedziałeś się, że nie ma takiej ilości żelu lub śliny, która mogłaby przykleić te goryle na miejscu. Więc, witamy na kursie pielęgnacyjnym w Grooming Ed. Zapoznamy się z zasadami i narzędziami potrzebnymi do osiągnięcia Twojego najlepiej wyglądającego brwi. Bądźmy szczerzy: chytre, niechlujne brwi nie schlebiają żadnemu mężczyźnie - chyba że jesteś Jasonem Mamą.

Jeśli chodzi o pozostałych 99,9% mężczyzn, którzy nie przypominają hybrydy Thora i barbarzyńcy, podstawowe umiejętności pielęgnacyjne mają znaczenie. Zacznijmy od zasady pierwszej: faceci powinni przycinać brwi. Co do reszty, róbcie notatki, chłopaki.

Szanujcie granice

Męskie brwi mają niewidoczne granice. Odnosimy się do naturalnego zarysu utworzonego przez główną część twojej brwi.

Poza tym kształtem, masz małe włoski, które zakłócają kontur twojej brwi. Aby posprzątać ten bałagan, chodzi o to, aby usunąć obrzeża, pozostawiając ogólny kształt nietknięty.

Takie podejście sprawi, że twoje brwi będą schludne i męskie.

Należy uważać, aby nie usunąć zbyt dużej ilości włosów. Jeśli przesadzasz z tym, możesz przypominać przewodnik z lat 90-tych - nie do końca naturalny wygląd. Zamiast tego, powinnaś usunąć tylko nadmiar włosów, odchudzając je od wagi brwi. Rezultat powinien wyglądać świeżo, ale bez wysiłku - "skromnie przystojny".

Narzędzia handlu

Niektóre brwi wymagają poważnej uwagi, podczas gdy inne wymagają tylko szybkiego dostrojenia. Ale niezależnie od tego, jak bardzo Twoje brwi wymagają uwagi, każdy gentleman powinien zacząć od tego samego punktu wyjścia: przycinania. Używając nożyczek do brwi, możesz uporządkować swój naturalny kształt brwi, zanim zdecydujesz się na pincetę lub woskowanie.

Nożyczki do brwi

Nożyczki do brwi pozwolą Ci oczyścić brwi, nie robiąc nic dramatycznego. Czasami wystarczy tylko trochę przycinać. Gdy usuniesz dłuższe włoski, Twoje brwi staną się jaśniejsze i bardziej zadbane.

Przycinanie brwi to prawdziwa sztuka. Chodzi o to, by przyjąć mniej - a bardziej - podejście. W przeciwnym razie, jeśli będziesz zbyt szczupła nożyczkami, będziesz miała wypatroszone brwi z niewygodnymi, nielicznymi obszarami.

Aby wiedzieć, ile się tnie, jest prosta sztuczka: Użyj palca, aby wypchnąć długie włosy w górę ponad główną część brwi, aby odsłonić zbłąkane włosy. To właśnie te włosy powinny być obcięte. Ostrożnie przycinaj końcówki tych włosów, około 1-2 mm, lub 3 mm, jeśli są dość długie. Po podcięciu, wyszczotkuj włosy z powrotem na miejsce, zostawiając schludną, ogólną fryzurę.

Pinceta .

Nieważne, czy masz unibrow, czy tylko kilka stragglerów, będziesz potrzebował pincety. Ale uważaj, żeby nie przecisnąć pincety. Należy usuwać tylko włoski, które kiełkują poza "Strefą bez skubania". To są te zbłąkane włoski, które rozpraszają się wokół głównego kształtu Twojej brwi.

Aby ustalić granice brwi, możesz je zmierzyć względem innych rysów twarzy. Początek brwi powinien zaczynać się bezpośrednio nad kanałem łzowym i lekko wyginać się w zewnętrznej części tęczówki. Ogon brwi powinien kończyć się po przekątnej od zewnętrznej części nozdrza (około 45 stopni). Pomiary te zapewniają najbardziej pochlebny dla brwi kształt, dlatego przed pincetą postaraj się optycznie wyznaczyć te obszary.

Pamiętaj, że nie musisz przeciskać się przez każdy błądzący włos. Skoncentruj się na losowo wybranych grubych włosach, pozostawiając delikatniejsze. Włosy te mają jasny kolor i nie są na tyle gęste, by można je było zauważyć (chyba, że patrzysz na nie z bliska). Nie ma powodu, by oskubać te maluchy, bo inaczej ciemniejsze włosy będą rosły na ich miejscu.

Zainwestuj w dobry zestaw pincety, dzięki czemu praca będzie łatwiejsza i szybsza. Ponieważ chodzi tu o chwytanie, poszukaj pincety, która mocno trzyma włoski, nie zsuwając się z nich. Powinna mieć również ostrą, skośną końcówkę, która zapewni Ci większą kontrolę i precyzję podczas skubania.

Woskowanie, woskowanie

Masz brwi z Chewbacca? Będziesz musiał woskować. Woskowanie brwi jest szybsze niż szczypanie i o wiele mniej bolesne, gdy jest wiele zabezpieczeń, które można przebić. Ponadto, woskowanie daje większą wyrazistość, ponieważ pozwala uzyskać gładsze linie.

Nie zaleca się woskowania własnych brwi, chyba że masz doświadczenie w pielęgnacji. Aby być bezpieczną (a nie zepsutą i upokorzoną), udaj się do profesjonalisty, który jest wykwalifikowany i przeszkolony do pracy z brwiami mężczyzn. Zanim położysz się na łóżku w salonie, upewnij się, że wyjaśniłeś co chcesz - tak jak gdybyś rozmawiała ze swoim fryzjerem przed fryzurą. Możesz nawet przynieść zdjęcie, aby pokazać swój idealny styl brwi.

Nigdy ich nie golij.

Cokolwiek robisz, nigdy (nigdy!) nie golisz brwi. Jasne, wydaje się, że to oczywiste ostrzeżenie, ale nie udawaj czternastolatka, którego nigdy nie przedzierałeś się przez brwi w desperackiej, ostatniej chwili próbując wyglądać mniej nerdownie.

Miejmy nadzieję, że ten rozdział jest zamknięty. A na wypadek, gdyby tak nie było, zastanówmy się, dlaczego nie powinnaś golić brwi. Po pierwsze, golarka nie jest precyzyjna. Można by pomyśleć, że pozostaje się w granicach, ale ostrze może być mylące; jest zbyt duże, aby pokryć tak małe obszary, co ułatwia przypadkowe odcięcie większego fragmentu brwi. Inny problem z goleniem brwi to oparzenie brzytwą. Bez kremu lub olejku do golenia, szarpanie ostrza może spowodować ziębienie, wyboje i zaczerwienienie.

Jeśli nie jesteś majsterkowiczem, ale także odmawiasz wejścia do salonu piękności, możesz poprosić fryzjera o wygolenie brwi. Choć zwykle nie są one wytrenowane do modelowania brwi na całej długości, większość z nich może przynajmniej przyciąć nadmiar włosów. Jeśli jednak nie jest to możliwe, zawsze możesz zaufać ręcznej pracy swojej dziewczyny (miejmy nadzieję). Albo w rozpaczliwych chwilach możesz podjąć desperackie kroki: zapytaj mamusi najdroższą - a może przy okazji zjedz kilka pysznych posiłków z garnka.

Żel do golenia idealnie nadaje się do utrzymania ciasnych linii wokół owłosionych miejsc. Skorzystaj z naszego żelu do golenia.