Poradnik fryzjerski

5 oznak, że powinieneś złożyć wniosek o płatność online

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro
  3. 5 znaków, które wskazują, że powinieneś zastosować ...

Posiadanie kilku metod płatności w swoim biznesie daje więcej opcji klientom zainteresowanym zakupem produktu lub wynajęciem usługi. Dzięki rozwojowi cyfryzacji, opcje płatności online stają się coraz bardziej popularne i pożądane, ponieważ integrują wygodę robienia tego z dowolnego urządzenia i bezpieczeństwo, że środki są prawidłowo przekazywane na konta.

Poniżej wyjaśniamy bardziej szczegółowo, czym są płatności online i dlaczego powinieneś je wdrożyć w swoim biznesie:

Czym są płatności online i dlaczego są tak popularne?

E-commerce integruje potężną platformę płatności online, aby sfinalizować zakup. Minęły już czasy banknotów, które były trudne do noszenia, nieporządne i narażone na kradzież lub zgubienie. Od drugiej połowy XX wieku pojawiły się słynne karty kredytowe, potem karty debetowe i wreszcie wdrożenie bankomatów.

Ale ewolucja trwa, a era cyfrowa jest nie do zatrzymania. Teraz karty konkurują z samym smartfonem. Na rynku aplikacji można pobrać portfele mobilne, systemy płatności mobilnych oferowane przez niektóre banki, wśród wielu innych opcji. Nawet zmiana jednej waluty na drugą nie stanowi większego problemu dzięki usługom PayPal, na przykład specjalnie zaprojektowanym, aby zaspokoić zapotrzebowanie na płatności wewnętrzne i zewnętrzne, co oznacza, że możesz kupić produkty lub usługi w innym mieście na planecie, nie martwiąc się o przeliczenie.

Ważne jest, aby w tej migracji uwzględnić wszystkie pokolenia. Dla młodszych osób normą jest dostosowanie się do nowych metod płatności online. Jednak osoby starsze nadal wolą wypłacać gotówkę w bankach i płacić banknotami. To wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Aby osiągnąć pożądaną zmianę, konieczne jest wdrożenie przyjaznych interfejsów zarówno dla internetowych tubylców, ale przede wszystkim dla tych, którzy nie dorastali z tą technologią.

Powody i sygnały, dlaczego powinieneś mieć płatności online w swoim biznesie

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to jedna z kwestii, która budzi wątpliwości wśród przedsiębiorców i klientów: skąd mam mieć pewność, że nie zostanę wyłudzony, że dane mojego konta nie zostaną skradzione? Są to zasadne pytania i powinni na nie odpowiedzieć sami przedstawiciele oprogramowania do płatności online, którzy powinni szczegółowo wyjaśnić, w jaki sposób gwarantują, że proces ten jest skuteczny dla obu stron.

Obecnie istnieją różne protokoły stosowane w celu osiągnięcia międzynarodowych standardów bezpieczeństwa: opracowanie i utrzymanie bezpiecznej sieci, ochrona danych właściciela karty, utrzymanie programu zarządzania podatnością na zagrożenia (np. antywirusowego), wdrożenie silnych środków kontroli dostępu, monitorowanie sieci i utrzymanie polityki bezpieczeństwa informacji. Firmy specjalizujące się w sprzedaży oprogramowania do płatności elektronicznych są świadome każdego z tych punktów i włączają je do swoich programów, aby osiągnąć jak największe bezpieczeństwo.

Wygoda

Wygoda dokonywania płatności z poziomu aplikacji na telefon lub strony internetowej oszczędza bólu głowy zarówno klientowi, jak i sprzedawcy. Coraz częściej zdarza się, że ludzie wolą płatność elektroniczną od tradycyjnej, ponieważ zapominają o noszeniu przy sobie gotówki lub plastików z kart. Wystarczy, że wpiszą w przeglądarce żądane dane, nacisną enter i to wszystko. To jest tak proste jak to.

Ciekawostka: przeglądarki posiadają opcję "autouzupełniania", która pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu podczas finalizowania transakcji. Ważne jest, aby mieć pod ręką telefon, ponieważ bank może wysłać kod przed sfinalizowaniem procesu.

Większe dotarcie do grupy docelowej

Wdrażając alternatywę płatności online będziesz mógł zaoferować swoim klientom inną i łatwą opcję zakupu Twoich produktów i usług. W tym sensie będziesz miał większy zasięg, ponieważ Twoja grupa docelowa będzie miała dostęp do Twojej oferty w prostszy sposób, bez konieczności fizycznego udania się do Twojej firmy lub ewentualnie bez konieczności korzystania z innej, mniej wygodnej dla Twoich klientów metody płatności, takiej jak gotówka.

Ograniczenie liczby nieobecności

Jeśli Twoja firma oferuje jakikolwiek rodzaj umówienia się na spotkanie, czy to do spa, studia jogi, salonu fryzjerskiego czy kliniki, będziesz wiedział, że wiele osób rezerwuje dzień i nie pojawia się. Konsekwencje dla obiektu są negatywne, ponieważ traci się możliwość skorzystania z tego czasu przez innego klienta, a pracownicy pozostają bezproduktywni. Jedną ze strategii zabezpieczających przed tym jest wdrożenie na swoim portalu elektronicznych przedpłat.

Wykazano, że no-shows znacznie spadają, gdy płacisz z góry, ponieważ tworzysz zobowiązanie. Podobnie lepiej sprzedajesz swoją markę: klienci wiedzą, że aby korzystać z Twoich usług muszą zapłacić z góry, w przeciwnym razie szanse na umówienie się na spotkanie są mniejsze.

Usprawnienie procesów

W skrócie: oprogramowanie na zamówienie to narzędzie do zarządzania firmą, które integruje opcję płatności elektronicznych ze swoimi funkcjami. Jest on automatycznie synchronizowany z systemem kasowym, co stanowi zaletę przy zamykaniu i kwantyfikowaniu dziennego utargu. Organizacja jest teraz gwarantowana. Zobaczysz, że opóźnione płatności nie będą już częstym czynnikiem, ponieważ klienci będą mieli szybsze i bezpieczniejsze metody płatności. A w momencie wystawiania faktury paragon będzie wystawiany elektronicznie, zarówno dla konsumenta, jak i dla przedsiębiorcy, więc jedni i drudzy będą mieli poparcie transakcji w swoich komputerach jednocześnie, bez konieczności drukowania fizycznego paragonu.