Poradnik fryzjerski

Podręczny kalendarz najlepszych dni na promocję Twojego salonu

Planowanie kampanii promocyjnych na cały rok w salonie może wydawać się przytłaczające; nawet nie wiemy, co nas czeka jutro! Jeśli jednak mamy w głowie cel, możemy z łatwością stworzyć oś czasu z krokami potrzebnymi do jego osiągnięcia.

Mniej oczywistą zaletą planowania z wyprzedzeniem jest oszczędność czasu. Jeśli w salonie trwa właśnie okres spowolnienia, teraz jest dobry moment na zaplanowanie kolejnej kampanii promocyjnej.

Taki rodzaj planowania z wyprzedzeniem sprawi, że będziesz skupiony na swojej pracy i wolny od stresu, szczególnie w okresie wzmożonego ruchu. Planujesz kampanię promocyjną na Wielkanoc? Zacznij planować w lutym, a w marcu weź do ręki notatki i włącz promocje!

Wskazówka: Aby ułatwić planowanie i zaoszczędzić czas, przygotowaliśmy miesięczny planer mediów społecznościowych dla salonów. Ten planer zaoszczędzi Ci wielu godzin pracy i pomoże zorganizować Twoje działania online! Pobierz swój planer mediów społecznościowych.

Wykorzystaj poręczny kalendarz z popularnymi, wesołymi świętami

Świetnym pomysłem na zorganizowanie kampanii promocyjnych w salonie jest aktywowanie ich wtedy, kiedy Twoi klienci mogą być nimi najbardziej zainteresowani - kiedy szukają prezentów, chcą wyglądać jak najlepiej lub po prostu usiąść i zrelaksować się podczas zabiegu. Jest więcej świąt (niektóre bardziej popularne od innych) niż można sobie wyobrazić. Wystarczy spojrzeć na ten poręczny kalendarz.

Styczeń24.01 Dzień Komplementów
26.01 Dzień Australii
Luty02.02 Dzień Świstaka
11.02 Dzień Przyjaciela
14.02 Walentynki

Marzec08.03 Międzynarodowy Dzień Kobiet
11.03 Dzień Matki (Wielka Brytania)
17.03 Dzień Św. Patryka
30.03 Wielki Piątek

Kwiecień01.04 Wielkanoc/April Fool's's
11.04 Barbershop Quartet
Day

22.04 Dzień Ziemi
25.04 ANZAC


Day30.04 National Hairstylist AppreciationDay
Maj04.05 Dzień Kosmosu (niech czwarty będzie z tobą)
13.05 Dzień Matki (USA)
19.05 Ślub księcia Harry

'ego
Czerwiec01.06 Dzień Powiedz Coś Miłego
17.06 Dzień Ojca
Lipiec01.07 Międzynarodowy Dzień Żartu
04.07 Dzień Niepodległości (USA)
30.07 Dzień Przyjaźni

Sierpień15.08 Narodowy Dzień Relaksu
Wrzesień09.09 Międzynarodowy Dzień Urody
28.09 Dzień Zadawania Głupich Pyt
Październik01.10 Międzynarodowy Dzień Kawy
31.10 Halloween
Listopad22.11 Święto Dziękczynienia (USA)
23.10 Czarny Piątek
26.11 Cyber Monday

Grudzień12.12 Dzień Piernikowego Domku
21.12 Dzień Brzydkiego Swetra
25.12 Boże Narodzenie
31.12 Sylwester


Przemyślana kampania promocyjna pozwoli Ci spać spokojnie, a klienci będą rezerwować miejsca przez cały rok. Jak? Wystarczy, że polecisz klientom swoje bony podarunkowe, które obdarowana osoba wykorzysta w wybranym przez Ciebie terminie.

Możliwości akcji promocyjnych są nieograniczone - nie musisz ograniczać się do najbardziej popularnych świąt, takich jak Walentynki. Zaplanuj coś na mniej konwencjonalne święto, na przykład Dzień Przyjaźni. Zachęć klientów do wzięcia bonu upominkowego dla swojego przyjaciela lub przygotuj ofertę 1+1. Twoi powracający klienci docenią te wspaniałe oferty, a Ty możesz nawet zyskać nowych, lojalnych klientów.

Zaplanuj swój czas wolny

Twój salon jest ważny, ale Ty też potrzebujesz przerwy! Zastanów się, kiedy chciałabyś wyjechać na przerwę świąteczną lub po prostu wziąć dodatkowy dzień wolny. Jeśli planujesz dłuższą przerwę od pracy w salonie, pamiętaj, aby powiadomić o tym swoich klientów. Wysłanie masowej wiadomości tekstowej lub mailowej załatwi sprawę. Ty będziesz mógł spać spokojnie, a Twoi klienci w pośpiechu będą chcieli zarezerwować wizytę przed planowaną przerwą.

Z Versum, planowanie kolejnej kampanii promocyjnej jest łatwiejsze niż się wydaje. Używając narzędzia "Zadania", otrzymasz przypomnienie o konieczności wydrukowania kuponów upominkowych lub wysłania masowej wiadomości do klientów, informującej o zbliżającej się przerwie.

Wcześniejsze planowanie z pewnością zaoszczędzi Ci stresu i przykrych niespodzianek. Dodatkowo, dzięki tej strategii możesz również tworzyć scenariusze i planować, jak do nich podejść.

Wypróbuj Versum za darmo

[Ogółem: 3 Średnia: 4,7/5]

Table of Contents

  • Skorzystaj z podręcznego kalendarza z popularnymi, wesołymi świętami
  • Zaplanuj swój czas wolny
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.