Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Fotel fryzjerski do dobrego salonu

Wyposażenie salonu fryzjerskiego to kwestia, która bynajmniej nie jest mniej ważna od odpowiednich umiejętności fryzjerów, jakie powinni posiadać. Decyduje ono bowiem o tym, jakie pierwsze wrażenie zrobi się na wciąż potencjalnym kliencie oraz o tym, jak komfortowa będzie dla niego cała usługa.

Salon fryzjerski nigdy nie będzie profesjonalny bez profesjonalnego wyposażenia. Elementów wyposażenia, o które trzeba zadbać, jest zawsze cała masa. Najważniejsze z nich są fotele fryzjerskie, bez których salon nie mógłby funkcjonować. Co konkretnie powinien posiadać fotel do salonu fryzjerskiego, by można było mówić o profesjonalnym elemencie wyposażenia?

 

 

Jakość pompy

Konieczna jest możliwość regulowania wysokości fotela. To oczywiste. Można to uzyskać poprzez zastosowanie pompy hydraulicznej lub pompy gazowej. Pompy gazowe są tańsze, ale operowanie nimi wymaga pustego fotela. Z fotelami hydraulicznymi możliwe jest manipulowanie wysokością z pacjentem wygodnie siedzącym już na fotelu. Jest to ważne, ponieważ nie potrzeby proszenia klienta o opuszczenie fotela, jeśli niezbędna w czasie pracy okaże się manipulacja wysokością.

Pozostałe kwestie

Zazwyczaj za element najważniejszy uznaje się pompę i cała reszta trafia do kategorii rzeczy bardziej lub mniej ważnych, ale na pewno nie krytycznych. W dużej mierze są one związane z naszym gustem, wyborami aranżacyjnymi i podobnymi elementami uznaniowymi. Warto jednak przyjrzeć się trochę bliżej wadze fotela oraz rodzajowi podstawy, na której się opiera. Jeśli mamy do czynienia z fotelem ciężkim, czyli takim o masie powyżej 10 kilogramów, podstawa powinna być kwadratowa i najlepiej chromowana, co zapewni jej odpowiednią wytrzymałość.

Rodzaje foteli fryzjerskich

Ważna jest też kolorystyka, ponieważ bardzo mocno kontrastujący z salonem nawet najlepszy fotel nie będzie robił na klientach dobrego wrażenia. Oczywistym powinno być także dbanie o wygodę fotela. Jeśli jest tylko taka możliwość, trzeba w nim samodzielnie usiąść i sprawdzić, czy na pewno się w nim dobre siedzi.