Jak określić kształt Twojej brody (z przykładami)

Twoja broda to coś więcej niż tylko podręczny łapacz okruchów - to Twój najważniejszy dodatek. Możesz ją nie tylko kształtować na różne sposoby, ale także, w zależności od jej rozmiaru i stylu, ukryć w niej swoje nie przystojne cechy. Tak więc mamy do czynienia z kształtem zarostu: każdy rodzaj ma swoją własną moc transformacyjną, która pozwala na stworzenie bardziej zrównoważonej i wyrazistej twarzy. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać wygląd cieńszej twarzy, czy też dłutowanej linii szczęki, wybór odpowiedniego kształtu zarostu idzie bardzo daleko.

Aby pomóc Ci w tym, zebraliśmy najbardziej popularne style zarostu. Dowiedzmy się, jak określić kształt zarostu.

Kwadratowa broda

Znany również jako broda pudełkowa, bokobrody są krótkie z precyzyjnymi liniami, a narożniki brody tworzą kąt 90 stopni. Na brodzie, włosy są pełniejsze, co dodaje objętości i siły linii szczęki.

Dla facetów, którzy chcą spulchnić swoją wąską twarz, kwadratowa broda oferuje solidny wygląd. Daje on szerokość i strukturę, dzięki czemu można udawać, że ma mocny podbródek Herkulesa.

Okrągła broda (kozia bródka)

Koło brody jest jednym z najbardziej popularnych stylów zarostu w Hollywood. Nazywana jest kozią bródką, gdy wąsy są połączone z włosami na podbródku, tworząc krąg wokół ust.

Usuwając całkowicie bokobrody, eliminuje się każdą masę, która sprawiłaby, że twarz wydawałaby się szersza. W ten sposób okrągła broda wyszczupla twoją twarz. Oferuje on również czysty i uporządkowany styl, który jest atrakcyjny i łatwy w utrzymaniu (plus, kobiety go uwielbiają).

Mini kozia bródka

Mniejsza wersja okrągłej brody, mini kozia bródka zostawia tylko trochę pierzastego puchu wyrastającego z podbródka. Policzki i bokobrody trzymasz ogolone lub przycięte do skrupułów.

Mini kozia bródka zwęża i wydłuża twarz. Im dłuższa i chudsza kozia bródka, tym większe efekty wyszczuplające, ale i nieporadność. Tak więc, słowo do mądrych: trzymajcie ją krótko.

Niskie koszty utrzymania i proste, to bezwysiłkowy sposób na rozkołysanie zarostu bez konieczności pielęgnowania całego wizerunku wilkołaka.

Royale Beard

Jak większość fajnych rzeczy wymyślonych przez Francuzów - jak rogaliki - wymyślili też królewską brodę.

Kształt brody charakteryzuje się wąsami z plamą na duszy, która rozciąga się na podbródku. Wąsy mogą być krótkie lub długie, w zależności od osobistego gustu. Działa on podobnie jak okrągła broda do wyszczuplania okrągłej twarzy.

Ogólnie rzecz biorąc, broda royale wygląda super dżentelmeńsko (może nawet trochę snobistycznie). Znana jest jako broda z wyboru wśród artystów, hipsterów i właściwie każdego, kto za dużo myśli i mówi.

Van Dyke Beard

Kapitan Jack Sparrow wie wszystko o Van Dyke Beard. Ma piracką i cygańską atmosferę, z krótką i spiczastą brodą z pływającymi wąsami, które często są woskowane. Zazwyczaj jest też łata duszy - to styl Van Dyke'a.

Pomaga ona wydłużyć twarz i wyostrzyć linię szczęki. Poprzez wprowadzenie ostrych kątów, ten kształt brody daje więcej krawędzi.

Anchor Beard

Twoje włosy na twarzy będą wyglądać jak kotwica statku. Broda rozciąga się wzdłuż linii szczęki i jest obcięta do pewnego punktu, a wąsy mają kształt ołówka, dzięki czemu cały kształt przypomina kotwicę. Twarz jest wolna od zarostu bocznego, co sprawia, że broda jest chrupiąca i czysta.

Styl kotwicy pasuje do brody o kwadratowej lub owalnej twarzy. Uzyskuje się bardziej wyrazisty efekt dłuta, szczególnie w okolicach brody.

Balbo Beard

Zarost Balbo to pływający wąsik, połączony z włosami na podbródku, które wyznaczają linię szczęki. Włosy są czysto ogolone pod dolną wargą, z wyjątkiem plamy na duszy.

Najlepiej sprawdza się w przypadku mężczyzn o silnie kanciastych twarzach, np. o kwadratowym lub diamentowym kształcie (spiczasty podbródek). Okrągła broda nadaje twarzy więcej "mięsa", wprowadzając w harmonię Twoje rysy. Jest bardziej zadbana niż przeciętna broda, ale całkowicie warta nagrody.

Broda w pasek podbródka

Zgodnie z nazwą, pasek podbródka to dosłownie pasek podobny do paska włosów wzdłuż linii szczęki. Nie ma żadnych wąsów. Cała uwaga skupiona jest na brodzie. Obwód ma ostre jak brzytwa linie, aby utrzymać ostrość paska podbródka.

Ten kształt zarostu nadaje strukturę owalnej twarzy lub wzmacnia i tak już silną linię szczęki. Chociaż zwykle nie jest to najbardziej pochlebny styl zarostu, dla tych nielicznych, którzy potrafią go ściągnąć, pasek podbródka jest swego rodzaju "jednorożcem".

Broda zarostu

Ściernisko jest klasyczne i proste. Możesz wyhodować trochę w ciągu dnia lub dwóch. Te krótkie, kłujące włosy są przycięte pod kośćmi policzkowymi, co pomaga podkreślić Twoją naturalną strukturę kostną.

Włosy te stanowią podporę dla mężczyzn, uwielbianych za ich beztroski, ale jednocześnie bardzo przystojny wygląd. Prawie każdy facet pasuje do tego stylu zarostu. Ale pamiętaj, że regularna pielęgnacja jest kluczowa: trochę zarostu mówi "jestem sexy", a dużo zarostu mówi "jestem bezrobotny". Uważajcie na granice.