Jak przyciąć własne włosy | 7 wskazówek dotyczących lepszego strzyżenia

Tak więc Twój fryzjer zamieszcza na Instagramie wiadomość dla swoich klientów, że myśli, że wkrótce wróci na swoje krzesło i nie musisz się martwić - ale już spóźniłeś się na fryzurę, a Twój blask zanika i Twoje włosy zaczynają układać się bardziej płasko i szerzej niż zwykle. Myślisz, że będziesz mogła je rozciągnąć na kolejny tydzień lub dwa, ale wiesz, że w końcu będziesz musiała podjąć decyzję, co zrobić z nowym problemem z włosami. Wiesz, że utknęłaś i naturalnie doszłaś do dwóch wniosków: "Wygląda na to, że będę musiała albo przepełnić się Jasonem Mamusią i wyhodować sobie włosy, albo przejść na Fast & Furious i ogolić je wszystkie a la Dwayne Johnson". Na szczęście jest środek i jesteśmy tu po to, by dać Ci znać, że nie jest to aż tak zniechęcające, jak się wydaje: zrób sobie fryzurę. Aby zapewnić sobie przyzwoicie wyglądającą fryzurę w domu, warto mieć pod ręką kilka podstawowych narzędzi do obcinania włosów. Jest to pewna inwestycja, ale po jej dokonaniu będziesz mieć pewność, że bez wahania będziesz mogła sama ją utrzymać i przycinać. Jeśli szukasz narzędzi, które masz już w domu, możesz użyć tylko nożyczek, ale będzie o wiele łatwiej, jeśli będziesz miał pod ręką zestaw nożyc z osłonami. Twój podstawowy zestaw narzędzi powinien zawierać:

  • Nożyczki do obcinania włosów Zestaw nożyczek do wycinania włosów Drugie lustro Grzebień Miotła do czyszczenia wszystkich włosów!

Wysokiej jakości nożyce do przerzedzania i nożyce proste są wartą zachodu inwestycją, jeśli myślisz o długotrwałym cięciu własnych włosów.

W poradnikach na temat konkretnych rodzajów strzyżenia, polecamy udać się na YouTube, aby zobaczyć, jak podejdziesz do swojego strzyżenia z technicznego punktu widzenia, ale to, na czym się tutaj skupimy, to ogólne zasady, które mogą być wykorzystane do podejścia do każdego rodzaju strzyżenia.

PRO TIP #1: Bądź pewny siebie

Rozpoznaj dwie prawdy, jeśli chodzi o przycinanie własnych włosów: 1) prawdopodobnie nie okażą się one tak złe, jak Ci się wydaje, i 2) odrośnie, więc bez względu na to, jak złą fryzurę uważasz za złą, czas naprawi wszystko, co możesz zrobić źle przy pierwszym cięciu. Bycie pewnym swojej zdolności do samodzielnego strzyżenia włosów odegra ogromną rolę w sukcesie twojej fryzury. Obserwowanie, jak spadają Ci włosy w trakcie ich przycinania może być nieco szokujące, ale trzymaj kurs, zachowaj spokój i zadbaj o to, by się udało. Ponieważ ścinasz włosy w domu, będziesz mieć możliwość zrobienia dodatkowych poprawek w kilka godzin lub dni później, jeśli uważasz, że niektóre włosy wymagają dalszego cięcia.

PRO TIP #2: Trzymaj się tego, co wiesz

Choć może to być kuszące, teraz nie czas na wypróbowywanie nowej fryzury. Po raz pierwszy pomaga Ci ona zbliżyć się do swojej własnej fryzury jako bardziej trymowanej, niż tylko do fryzury na wózku fryzjerskim. Zastanów się, jak wyglądają Twoje włosy 1-2 tygodnie po typowej fryzurze u fryzjera i postaraj się, by tak wyglądały. Nieco dłuższa fryzura zapewni Ci trochę więcej przestrzeni do oddychania, jeżeli chodzi o tuszowanie wszelkich błędów, a także skróci czas odrastania włosów, jeżeli będziesz chciała je odrosnąć, aby spróbować ponownie się z nimi uporać.

WSKAZÓWKA PRO 3: Ucz się swoich włosów przed strzyżeniem

Studiowanie włosów przed strzyżeniem pomoże Ci określić, jak dokładnie będziesz musiała je obciąć. Prawdopodobnie zauważyłaś kilka rzeczy, obserwując, jak fryzjer obcinał włosy przez lata i masz ogólne pojęcie, jak zazwyczaj podchodzi do boków, wierzchołków i tyłu głowy. Złapanie włosów za palce i przyjrzenie się ich obecnej długości może dać Ci wyobrażenie o tym, jak fryzjer ostatnio obcinał włosy i co tym razem będziesz musiała zrobić na własną rękę. Nie bój się poświęcać czasu i wracać do miejsca, jeśli uważasz, że coś nie wygląda dobrze i pamiętaj o tym samym podejściu do obcinania włosów jak do budowania mebla: zmierzyć dwa razy, obciąć raz!

Na podstawie obserwacji przez lata, prawdopodobnie zauważyłaś, jak fryzjer radzi sobie z twoimi włosami. Podejście do własnej fryzury w podobny sposób ułatwi Ci sprawę, ponieważ będziesz miała pomysł, jak zwykle obcinać włosy.

WSKAZÓWKA PRO #4: Rozgrzej się z trymerem do brody

Jeśli masz brodę, to rozgrzanie jej zarostem to świetny sposób na komfortowe przycięcie własnych włosów. Jeżeli normalnie przycinasz brodę za pomocą nożyczek, spróbuj poświęcić trochę więcej czasu na przycięcie włosów za pomocą grzebienia i nożyczek, ponieważ pomoże Ci to przyzwyczaić się do tego, jak to jest przyciąć włosy nożyczkami. Rozpoczęcie przycinania zarostu nie tylko ułatwi Ci przejście do obcinania włosów, ale także pomoże Ci lepiej określić ostateczny kształt twarzy i sposób, w jaki będziesz musiała obciąć włosy, by jak najlepiej do niego pasowały.

WSKAZÓWKA PRO TIP #5: Zacznij długo i pracuj swoją drogą na skróty

Jeśli wiesz, że twój fryzjer zazwyczaj robi strażnika #2 z nożycami po bokach i z tyłu, nie czuj się, że musisz użyć tego samego numeru, aby zacząć. Zaczynając od wyższego numeru strażnika może zaoferować Ci "rundę treningową", pozwalającą na zdobycie doświadczenia bez konieczności martwienia się o doskonalenie rzeczy przy pierwszym przejściu. To samo dotyczy również obcinania włosów na górze. Dłuższe przytrzymywanie włosów, a następnie dalsza praca w dół, może pomóc w utrzymaniu koordynacji wzrokowej dłoni przy jednoczesnym trzymaniu nożyczek i poczuciu, że po ścięciu włosy opadną na miejsce.

Rozpoczęcie przycinania zarostu to świetny sposób na rozgrzanie się do końca cięcia i dokładne określenie kształtu głowy, dzięki czemu będziesz mogła określić, jaka długość górnej części głowy będzie dopełniać Twój ogólny wygląd.

WSKAZÓWKA PRO #5: Zacznij od boków

Używanie nożyczek do strzyżenia włosów po bokach głowy jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie strzyżenia, ponieważ jest to najbardziej wyrozumiały i wizualnie daje Ci możliwość realizacji "O cholera, naprawdę to robię!". Jeśli jesteś praworęczna, zacznij od prawej strony, ponieważ będzie to nieco łatwiejsze, a następnie przejdź na lewą stronę, aby wyrównać rachunki. Jeśli jesteś leworęczny, upewnij się, że robisz odwrotnie. Gdy to zrobisz, obetniesz już około 30% włosów na głowie, więc walka z pozostałymi 70% nie będzie już tak zniechęcająca.

PRO TIP #6: Nie przejmuj się tyłem.

Będziemy szczerzy - obcięcie tylnej części głowy jest prawdopodobnie najtrudniejszym elementem przy cięciu własnych włosów. Tutaj przyda się drugie zalecane przez nas lustro, ponieważ próba obcięcia tylnej części głowy tylko za pomocą lustra przed Tobą jest bardzo trudna. Jeśli pracujesz w domu i większość czasu spędzasz twarzą w twarz ze współpracownikami i przyjaciółmi przez telefon lub komputer, przybijanie tylnej części głowy nie jest prawie tak ważne, ponieważ nikt tak naprawdę tego nie zauważy. Zanim faktycznie wykonasz jakiekolwiek przejścia z trymerem wzdłuż pleców, najpierw przyzwyczajaj się do uczucia, że próbujesz użyć klipsownicy, patrząc w drugie lustro, ponieważ będzie to dziwne, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Trzymanie nożyc, przy wyłączonym zasilaniu, nad włosami i wykonywanie "pływających" przejść pomoże Ci poczuć się komfortowo bez konieczności usuwania włosów.

WSKAZÓWKA PRO nr 7: Tnij z siłą podczas używania nożyczek

To naturalne, że chcesz powoli obcinać włosy przy użyciu nożyczek, aby zapobiec i złapać wszelkie błędy, zanim do nich dojdzie. Im wolniej tym lepiej, prawda? Jeśli chodzi o przycinanie włosów nożyczkami, to jest to zła strategia, choć może to spowodować, że włosy będą się wyginać, gdy powoli zamkniesz ostrza nożyczek, powodując nierówne cięcie. Kiedy tniesz włosy nożyczkami, chcesz to zrobić tak samo, jak robi to fryzjer, używając krótkich i agresywnych kawałków. Zrobienie tego w ten sposób zapobiegnie wyginaniu się włosów podczas cięcia, co pozwoli uzyskać bardziej jednolitą długość włosów.

Obcinanie włosów w domu nie jest tak zniechęcające, jak mogłoby Ci się wydawać. Przy odrobinie pracy przygotowawczej i planowania możesz z powodzeniem przyciąć włosy i wyjść na drugą stronę wyglądając całkiem nieźle. Wierz lub nie, możesz być pod takim wrażeniem swojej pracy, że możesz zadać ludziom pytanie, co myślą o Twojej najnowszej fryzurze, tylko po to, by z dumą powiedzieć im, że sama ją obcięłaś.